Praha 5: Ve výsledku je dopad Antifetfestu coby prevence chování obrovský, říká radní Lachnit

25.04.2018 8:35

Výsledky XI. ročníku filmové soutěže Antifetfest 2018 na městské části Praha 5 byly ve středu 18. dubna vyhlášeny v Komunitním centru Prádelna. Zneužívání, drogy, šikana, pokřivené vztahy v rodině i ve společnosti, bezvýchodná životní situace... To jsou tradiční témata letos již jedenáctého ročníku filmové soutěže Antifetfest 2018, kterou pořádá pražský magistrát ve spolupráci s městskými částmi.

Praha 5: Ve výsledku je dopad Antifetfestu coby prevence chování obrovský, říká radní Lachnit
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Prahy 5 Petr Lachnit při vyhlášení výsledků XI. ročníku filmové soutěže Antifetfest 2018
reklama

Soutěže se účastní děti a mládež ve věku žáků základních a středních škol. Skupinky těchto amatérských filmařů vytváří krátká videa s výše zmiňovanou tematikou, která pak mohou sloužit jako pomůcka při prevenci rizikového chování.

Vnímání rizikového chování je u dětí a mládeže odlišné

„Děti a mladí lidé se s negativními jevy a rizikovým chováním setkávají v běžném životě a mnohdy je jejich vnímání odlišné od dospělých. Uvědomění si závažnosti a patologičnosti určitého chování je jedním ze základních kroků při nastavování vlastního hodnotového žebříčku. Ztvárnění takovýchto závažných témat formou krátkého filmu nebo klipu představuje v tomto procesu velký přínos, a proto jsem velmi rád, že tato soutěž má již poměrně dlouhou tradici a prestiž a zapojují se do ní i tvůrci z naší městské části.“ říká radní MČ Prahy 5 JUDr. Petr Lachnit.

Díla žáků a studentů škol Městské části Praha 5 takřka pravidelně sbírají nejvyšší ocenění, tudíž i letos se napjatě očekávaly nové příspěvky. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 18. dubna 2018 v Komunitním centru Prádelna, kde se promítly všechny přihlášené filmy z Prahy 5, a odborná porota vybrala snímky postupující do celopražského finále.

Hlavním přínosem je proces tvorby

„Některé filmové příspěvky z minulých ročníků soutěže skutečně nalezly praktické využití coby audiovizuální prostředek prevence. Nicméně hlavní přínos představuje pro samotné tvůrce právě ten proces tvorby příspěvku – od námětu přes přípravy, samotné natáčení a vytvoření malého filmového díla. Zde jsou totiž nuceni se zamyslet do hloubky nad tématy a uvědomit si všechny aspekty reálného života včetně těch negativních a zaujmout k nim postoj. To někdy může mladým tvůrcům přinést i zážitek určité katarze. Ve výsledku je tak dopad této aktivity coby prevence negativního chování obrovský.“ dodává JUDr. Petr Lachnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Písek: Dotkni se Písku a Pískoviště se přesouvají na srpen, sochy budou tradičně v květnu

18:05 Písek: Dotkni se Písku a Pískoviště se přesouvají na srpen, sochy budou tradičně v květnu

Program oslav 777. narozenin města Písku, který loni nebylo možné v plné míře zrealizovat, pokračuje…