„Výsledek rekonstrukce stojí za pozornost. Zachováno zůstalo původní členění objektu, zrepasovány byly historické vestavěné skříně, dveře, kliky nebo vnitřní zábradlí. Školka je krásně opravená, aniž by se poničil charakter domu,“ vyzdvihuje klady radní pro školství Marie Kubíková /ODS/. „Věřím, že to děti i rodiče dokáží ocenit,“ dodává. Na místě zůstal i historický krb v jedné z místností. Podle radní se podařilo ukázkově skloubit práci projektantů, zhotovitele stavby a technického dozoru, který na investiční akci městské části dohlížel. Dobrou zkušenost chce Praha 6 zúročit při nadcházející rekonstrukci další školky v Tychonově ulici, která se navíc nachází v památkové zóně.
„Jde o krásný příklad konverze, kdy byl zvolen zcela správný přístup se snahou o maximální autenticitu. U historických staveb tohoto typu z mladšího období je velmi důležité zachovávat autenticitu materiálů. Vyměněné materiály jsou vybrány s velkým citem – barvy jsou buď původní, nebo neutrální. Dodatečnou barevnost do prostředí vnesou děti,“ zhodnotil výsledné dílo Prof. Ing. arch. Petr Urlich, odborník na architekturu 19. a 20. století, který se mimo jiné podílel na revitalizaci Müllerovy vily.
„Největším úkolem bylo zrekonstruovat budovu tak, aby byla k užitku oběma oddělením a Centru tvořivosti, které sídlí v přízemí. Zároveň jsme se potýkali s úkolem zachovat ráz stavby. Nepoužili jsme běžně používané izolační materiály, ale zvolili jsme tepelně izolační omítku, která ráz budovy nezměnila,“ uvedl projektant Radek Krýza z atelieru Sibre.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV