S nápadem poskytnout tuto formu pomoci samostatně žijícím seniorům a zdravotně hendikepovaným občanům přišel vloni velitel břeclavské městské policie Stanislav Hrdlička. „Dlouho jsme hledali řešení, jak ochránit tyto skupiny obyvatel. Nakonec se nám podařilo najít vhodné zařízení, které uživatele nijak nezatěžuje a přitom splňuje všechny technické požadavky,“ říká velitel břeclavských strážníků.
Pokud uživatel stiskne na hodinkách tísňové tlačítko, okamžitě se objeví hlášení na pultu centrální ochrany včetně přesných souřadnic místa, kde se zařízení nachází. Protože SOS hodinky fungují také jako mobilní telefon, strážník se s uživatelem pokusí spojit. „Pokud mu neodpovídá, přepne strážník zařízení na odposlech a slyší, co se děje v místě, odkud hlášení přišlo. Pokud se kontakt nepodaří navázat ani poté, vyjíždí na místo hlídka strážníků,“ popsal postup velitel Hrdlička.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV