Sokolov: Město začalo používat k dezinfekci generátor ozonu

28.03.2020 20:06 | Zprávy

V boji proti nebezpečí nákazy koronavirem začalo město používat speciální generátor ozonu, který účinně likviduje spóry bakterií, viry, plísně i různé mikroorganismy.

Sokolov: Město začalo používat k dezinfekci generátor ozonu
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.

Je proto vhodný k dezinfekci interiérů, kde se zdržuje více osob. Přístroj zajistila městská společnost Sokolovská bytová a postupně bude nasazován všude, kde je zapotřebí.

Aktuálně byl již generátor ozonu použit v prostorách Městského domu kultury, kde se ve velkém šijí ochranné roušky. Poté putoval do první z mateřských škol, svou úlohu plnil v MŠ Alšova. Tato mateřinka je vyčleněna pro děti rodičů zaměstnaných ve složkách Integrovaného záchranného systému pracujících ve správním obvodu Sokolova. Postupně bude využit i v dalších školkách. Ozón má silně antioxidační a dezinfekční vlastnosti a vyniká mimořádně velkou mikrobiocidní účinností. Proto se využívá k dezinfekci a dezodorizaci nejrůznějších prostor. Po aplikaci nezanechává žádné stopy, nezpůsobuje alergické reakce či dýchací potíže, které mohou vytvářet například chemické dezinfekční prostředky. Jeho použitím nedochází ke kontaminaci životního prostředí. Ozón se nachází přirozeně v okolním prostředí. Jeho molekula se skládá ze tří atomů kyslíku (O3) a lidově se mu přezdívá „aktivní kyslík“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Půlmaraton jako dvoudenní běžecký festival

20:27 Olomouc: Půlmaraton jako dvoudenní běžecký festival

S novými závody na kratší vzdálenosti a dalšími novinkami se letos představí Mattoni Půlmaraton Olom…