Tábor: Celkový úlovek odlovu činil 1713 kg ryb

29.09.2019 15:32 | Zprávy

V minulém týdnu (od 16. do 20. září 2019) se uskutečnil na údolní nádrži Jordán odlov ryb, který prováděli pracovníci Hydrobiologického ústavu Biologického centra Akademie věd ČR v Českých Budějovicích pod vedením doc. Jiřího Peterky.

Tábor: Celkový úlovek odlovu činil 1713 kg ryb
Foto: mesto-tabor.cz
Popisek: Tábor

Práce hydrobiologů se uskutečňují v rámci projektu „Redukce biomasy nežádoucích druhů ryb za účelem snížení negativních projevů eutrofizace na nádrži Jordán.“ Jak vysvětlují biologové, regulace nevhodného složení rybí obsádky má zásadní cíl - udržet, případně zlepšit kvalitu vody pro rekreační účely.

A jak odlov dopadl? Jak nám sdělil Jiří Peterka, hydrobiologové provedli celkem deset zátahů zátahovou sítí 200 na 6 metrů, 43 tahů vlečnou sítí 6 na 3 metry. „Tyto techniky jsme ještě doplnili o hlubinný elektrolov po celém obvodu nádrže Jordán,“ uvedl vedoucí projektu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Snížíte daně? Jaké?

A můžete zapřísahat, že žádné další nezvednete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Ve městě uctili památku obětí justičních vražd

16:47 Jihlava: Ve městě uctili památku obětí justičních vražd

Na politické vězně popravené v 50. letech ve věznici Krajského soudu v Jihlavě zavzpomínali v neděli…