Trutnov: Město začíná s realizací dopravních úprav na České čtvrti

09.07.2019 11:45

V rámci zvýšení kvality a bezpečnosti dopravy na České čtvrti zahájilo město potřebné stavební úpravy. Vychází z dopravní studie, která vznikla před dvěma lety na akademické půdě. Náklady činí necelých 15 milionů korun.

Trutnov: Město začíná s realizací dopravních úprav na České čtvrti
Foto: virtualczech.cz
Popisek: Náměstí v Trutnově
reklama

V roce 2017 představilo vedení Trutnova veřejnosti dopravní studii, kterou ve spolupráci s městem vytvořila Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice pro zlepšení dopravní situace na České čtvrti. Letos dochází k realizaci 4 změn, které dokument navrhl. Prvním projektem je úprava parkovací plochy Na Nivách, která bude sloužit jak klientům Střediska volného času Trutnov, tak Centra duševního zdraví a tamním obyvatelům. „Parkoviště by mělo být hotové do konce letních prázdnin. Jeho vybudování město vyjde na 10,6 milionů korun,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Dalším krokem ke zkvalitnění dopravní situace na České čtvrti bude stavební úprava a vybudování dočasné okružní křižovatky u zdravotní školy. „Věřím, že si řidiči na kruhový objezd rychle zvyknou a průjezd křižovatkou tak bude bezpečnější než nyní,“ dodává starosta města. Třetím projektem je rozšíření a úprava vjezdu do ulice Pragovka, tak aby nákladní doprava nejezdila ulicí Libušinka. Poslední úpravu bude úprava okružní křižovatky u kina v takovém rozsahu, aby byl umožněn obousměrný vjezd do ulice Česká.  Kompletně všechny tyto úpravy, jejichž celkové náklady činí 15 milionů korun, by měly být hotové do konce listopadu.

Kruhový objezd

Obousměrný vjezd do České ul.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Univerzita přešla na distanční výuku, někteří studenti pomáhají v call centru

21:23 Zlín: Univerzita přešla na distanční výuku, někteří studenti pomáhají v call centru

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně zahájila ve středu vyučování distanční formou. Zároveň zřídila krizo…