Ústí nad Orlicí: Nemocnice oslavila 80. výročí

04.10.2019 11:11

Orlickoústecká nemocnice slaví v letošním roce 80. výročí svého otevření. Společnost Nemocnice Pardubického kraje tak při této příležitosti uspořádala ve svém nemocničním areálu v Ústí nad Orlicí tematickou akci s názvem Nemocnice známá neznámá.

Ústí nad Orlicí: Nemocnice oslavila 80. výročí
Foto: nempk.cz
Popisek: Orlickoústecká nemocnice

Orlickoústecká nemocnice se každoročně otevírá pro veřejnost během pravidelné akce Den nemocnice. Pro oslavy výročí byl pro návštěvníky připraven trochu odlišný program. Průvodci provedli zájemce po skupinkách během hodinových prohlídek vybranými odděleními, která si návštěvníci moci prohlédnout, a dozvěděli se, jak zde probíhá současná péče o pacienty.

Prohlídky nemocnice byly naplánovány na 3. října, protože přesně v tento den roku 1939 byla nemocnice oficiálně zkolaudována.

Výročí nemocnice připomenula také panelová výstava nesoucí stejný název „Nemocnice známá neznámá“, zájemci mají možnost se seznámit s historickými záznamy, fotografiemi a informacemi o vývoji nemocnice a lékařské a ošetřovatelské péče. Tyto informační panely budou trvale instalovány ve veřejných prostorách Orlickoústecké nemocnice.

Další částí oslav byl, v Roškotově divadle, slavnostní večer, kterého se účastnili jak zaměstnanci nemocnice tak vedení Pardubického kraje, našeho města a další hosté. Večer byl opět věnován historii nemocnice a vzpomínání pamětníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 2: Veřejné kluziště Na Smetance zahájilo provoz

15:36 Praha 2: Veřejné kluziště Na Smetance zahájilo provoz

Milovníci ledních sportů si letos přijdou na své i v Praze 2. Dětem i široké veřejnosti se dnes otev…