„Toto setkání, které je již druhé v pořadí, organizujeme vzhledem ke stále neexistujícímu zákonu o veřejném opatrovnictví a absolutně nejasným podmínkám, za kterých svoji práci provozujeme. Proto jsme se svými kolegy z ostatních měst a obcí chtěli společně probrat skutečný a reálný průběh veřejného opatrovnictví v oblasti pořizování, dědění a vypravování pohřbů v obci,“ vysvětluje Alena Přichystalová z oddělení sociální péče jabloneckého magistrátu, která je jednou ze tří jabloneckých veřejných opatrovníků a organizátorkou konference. „Naše představa o přínosu konference je hlavně ve výměně příkladů dobré praxe, v rozebrání skutečných problémů a atypických případů. To nám všem dá možnost hledat řešení tam, kde si neumíme poradit,“ dodává Přichystalová.
Odborné pohledy na celou problematiku přinesli také oba hosté konference. Notářská kandidátka a zástupkyně notářky Veronika Křížová prošla s přítomnými proces dědického řízení, správu pozůstalosti i třeba náklady pohřbu a jejich hrazení v průběhu dědictví. Zdeněk Mandík, zástupce Svazu měst a obcí, zase hovořil o aktuální budoucnosti veřejného opatrovnictví z pohledu právního rámce ČR i například o financování veřejného opatrovnictví, jež se probírá na vláních jednání, jichž se účastní.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV