Vyškov: Hřbitov má 104 nových schránek na pohřební urny

03.10.2019 14:58

Poptávka byla velká a od roku 2015, kdy se na vyškovském hřbitově postavila poslední místa k uložení uren, se stupňovala. Tehdy přibylo 124 schránek k uložení zpopelněných lidských ostatků. Nyní dělníci přistoupili k rozšíření počtu kolumbárií další etapou. Nabízí 104 nových míst pro ukládání pohřebních uren. Schránky jsou zhotovené s kamennou žulovou deskou včetně oplechování.

Vyškov: Hřbitov má 104 nových schránek na pohřební urny
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov

Stavební práce jsou hotové. Správa majetku města Vyškova, která zajišťuje veškeré činnosti spojené s provozem vyškovských hřbitovů, už má zhruba šest desítek zájemců o pronájem schránky.

V rámci třetí etapy došlo rovněž k rozšíření veřejného osvětlení, osazení laviček a odpadkových košů. Změn doznala i okolní zeleň. „Jsme rádi, že jsme uspokojili poptávku obyvatel města. Obecně v Česku platí, že zájem o klasické hroby klesá, pozůstalí chtějí místa v kolumbáriích. Práce na třetí etapě vyšly na zhruba 2 miliony a 930 tisíc korun včetně DPH,“ poznamenal k investici místostarosta města Roman Celý.

Stejná firma, tedy drysická DOBEŠ-STAVBY, s. r. o., rovněž v současnosti pracuje na oplechování betonových hlav dříve vybudovaných kolumbárií. Zástupci radnice totiž rozhodli, že kolumbária postavená v předcházejících dvou etapách řemeslníci vyspádují a oplechují. „Postupem času docházelo k zatékání do kolumbárií, na což si nájemci logicky stěžovali. Nyní proto u dvou předchozích etap dochází k zásahům, které tomu mají zabránit. Suma za oplechování betonových hlav kolumbárií lehce přesáhne 300 tisíc korun,“ doplnil vedoucí odboru místního hospodářství městského úřadu Josef Táborský. V případě oplechování má být hotovo v prosinci letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chrudim: Dětské dopravní hřiště dostalo nový kabátek

21:49 Chrudim: Dětské dopravní hřiště dostalo nový kabátek

Zub času nešetří ani zařízení pro děti. Omšelé dětské dopravní hřiště v chrudimském Městském parku p…