Židlochovice nechtějí hrací automaty

13.02.2012 19:55

Na podnět členky Rady města Židlochovice Ing. Jany Králové (ODS) vydalo zastupitelstvo města Obecně závaznou vyhlášku, kterou se zakazuje od 22. 12. 2011 na území města Židlochovice provozovat výherní hrací přístroje (VHP) a interaktivní loterijní videoterminály (VLT). Vyhláška se opírá o ustanovení § 10 písm. a) a § 84 odst. 2 písm. h) zákona č. 128/2000 Sb. o obcích.

Židlochovice nechtějí hrací automaty
Foto: rep
Popisek: Herna - ilustrační foto

Tento úplný zákaz má podporu všech stran v městském zastupitelstvu. Podpora v zastupitelstvu i u občanů města má jasné důvody. Těchto herních zařízení v našem městě každoročně přibývá a na konci roku 2011 dosáhl jejich počet „nepředstavitelných“ 71 kusů.

V září 2010 se jednalo o 19 ks VHP a 27 ks VLT. Na konci roku 2011 přibylo dalších 17 ks VHP a 54 VLT. VHP povoluje město samo a bylo tak schopno zachovat udržitelný stav. Provoz VLT povoluje Ministerstvo financí, při povolovacím procesu s městem nekomunikuje a během 1 roku povolilo dvojnásobný počet těchto zařízení. Se zvyšujícím se počtem zařízení ožily ve městě non stop provozovny, a s tím výskyt negativních jevů, vč. kriminálních činů, výrazně zhoršujících bezpečnost a klid v našem městě.

Ve srovnání let 2010 a 2011 eviduje policie ČR nárůst trestné činnosti ve městě o více než 300 %. Vzrostl i počet zásahů Městské policie, které souvisí s provozem heren v Židlochovicích.

Provozovatelům výherních hracích automatů město na základě vyhlášky povolení pro rok 2012 už nevydalo. Ubylo tedy 17 hracích zařízení. Zbylých 54 VLT láká gemblery v Židlochovicích dále,  neboť provozovatelé se dovolávají povolení Ministerstva financí. Další kroky vedení Židlochovic k vymáhání ustanovení místní vyhlášky povedou na ministerstvo. Ministerstvo financí by mělo povolení k provozu herních zařízení na území Židlochovic, (která jsou v kolizi s místní vyhláškou), zrušit, ať už na základě dohody s městem nebo dle rozhodnutí ústavního soudu.

Vlastimil Helma, starosta města Židlochovice


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: azz

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Škola na Okružní se i nadále pyšní přívlastkem „volejbalová“

7:37 Zlín: Škola na Okružní se i nadále pyšní přívlastkem „volejbalová“

ZŠ Okružní na Jižních Svazích se stále pyšní přívlastkem Partnerská škola Českého volejbalového svaz…