Červíček (ODS): Obrana a bezpečnost - Nutné koncepční změny

20.01.2018 11:37 | Zprávy
autor: PV

Jsme národem fotbalových trenérů, manažerů a kritiků čehokoliv. Já jsem v poslední době kritikou také nešetřil, a to zejména směrem k nejrůznějším proklamacím a publikovaným tvrzením o realizaci reformy policie či deklarovaného statutu bezpečnosti České republiky prostřednictvím nejrůznějších prohlášení těch, kteří by se problematikou bezpečnosti měli zabývat co nejpodrobněji a nejzodpovědněji.

Červíček (ODS): Obrana a bezpečnost - Nutné koncepční změny
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Ale nechci jenom sedět u stolu a kritizovat. Rád bych v této oblasti využil svých dlouholetých zkušeností z praxe a napomohl narovnat všeobecné a nepřesné domněnky směrem k široké veřejnosti, aby měla možnost zamýšlet se nad otázkou bezpečnostní otázkou naší země a Evropy v reálném kontextu a souvislostech. Jako velmi důležité vidím o těchto ve společnosti velmi aktuálních a naléhavých tématech mluvit nahlas a bez podivné stylizace, která na jednu stranu vytváří pocit strachu a mnohdy až zveličených obav, na druhé straně nepřipouští vnitřní skrytá rizika vznikající nesystémovým řešením. Chci také neustále apelovat na odbornou veřejnost a na politiky, aby neplýtvali povrchními konstatováními, neuchylovali se k polovičatým a nesystémovým krokům a jednali odpovědně. Proto jsem byl rád pozvání na odbornou konferenci "Obrana a bezpečnost" ve vysokoškolském institutu CEVRO, kde jsem se měl možnost setkat nejenom s odbornými "kolegy", ale také zaujatými posluchači.

Úterní podvečer jsem tak strávil ve velmi zajímavé společnosti dvou bývalých ministrů vnitra a obrany (Ivana Langera, Alexandra Vondry) a bývalého náčelníka Generální štábu AČR (Jiřího Šedivého) a současného zástupce GŠ AČR gen. Jiřího Balouna na konferenci "Obrana a bezpečnost".

Ve svém vystoupení jsem vyjádřil své hluboké přesvědčení, že připravenost a akceschopnost států je do budoucna základem bezpečnosti v Evropě. A k tomu potřebujeme především spolehlivou, výkonnou a spolupracující policii, armádu a zpravodajské služby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Vojtěch: Energetické nápoje nejsou limonáda

17:03 Ministr Vojtěch: Energetické nápoje nejsou limonáda

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stanovení věkové hranice pro prodej energetických …