Dolínek (ČSSD): Okolí Palmovky čeká revitalizace za 6 milionů korun

20.07.2018 7:32

Úpravou a rekonstrukcí projdou veřejné prostory v ulici Na Žertvách u metra Palmovka. Investici za šest milionů korun schválili pražští radní. Provoz zastávky městské hromadné dopravy v době stavebních prací bude zachován. Oznámil to radní pro dopravu, školství a volný čas Petr Dolínek.

Dolínek (ČSSD): Okolí Palmovky čeká revitalizace za 6 milionů korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

„Letos rekordně investujeme do oprav chodníků a veřejných prostranství, Palmovka si to rozhodně zaslouží. Jsem rád, že celou akci zvládneme bez omezení městské hromadné dopravy. Chceme opravy udělat co nejdříve, aby se celý prostor skokově zlepšil,“ řek Petr Dolínek.

Projekt úprav spočívá v předláždění prostranství, odstranění prohlubní a propadlých částí chodníků na původní niveletu, úpravu hran a doplnění prvků pro nevidomé. Při úpravách bude nahrazena stávající betonová dlažba novou kamennou dlažbou formátu 5/5 (pražská mozaika). Stávající kamenná dlažba 10/10 v průjezdném profilu pěší zóny bude v celé ploše vykopána a položena nově, nástupní hrana zastávky a další obruby budou srovnány a případně vyměněny. Plochy nových dlažeb jsou cca 720 m2, plochy stávajících předlažeb jsou cca 470 m2, délka nových a upravovaných hran je cca 90 metrů. Opraveny budou i vpusti a kanálové stoky.

Součástí úprav je také doplnění mobiliáře – zahrazovacích sloupků po obou stranách průjezdného profilu v pěší zóně a přesun stávajících laviček na zastávce. Projekt také slouží jako příprava pro umístění specifického mobiliáře v ulici Na Žertvách a Zenklově, který však již z pohledu investice a následné údržby spadá pod městskou část Praha 8. Zastávka MHD i veřejné prostranství zůstanou v době úprav v provozu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

22:56 Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

Povinná výbava vozidel se v jednotlivých zemích EU výrazně liší a řidiči v zahraničí nezřídka dostáv…