Dolínek (ČSSD): Rada schválila realizaci Drážní promenády

18.07.2018 5:36

Pražští radní včera schválili zahájení přípravy realizace Drážní promenády, tedy nové promenády, která bude na místě bývalé železniční trati od Strašnic a Hostivaře až k Vršovickému nádraží.

Dolínek (ČSSD): Rada schválila realizaci Drážní promenády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek
reklama

Primární trasa povede ulicí Dolíneckou. Oznámil to náměstek primátorky a radní pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

„V okolních zemích se jedná o běžnou věc, u nás jsme se s podobným oživením bývalé železniční trati příliš nesetkali. Vzhledem k charakteru bývalé železnice nejsou nutné velké stavební úpravy, jde hlavně o pokládku různých povrchů podle účelu komunikace. Dneškem se může rozjet projektová příprava a začít stavební řízení a hledání zhotovitele. Pokud vše půjde podle plánu, realizace by měla začít v roce 2021. Promenáda začíná na hranici Strašnic a Hostivaře a je bez stavebních úprav vedena ulicí Dolínecká. Stavební úpravy začínají na hranici pozemku se Správou železniční dopravní cesty. Konec stavby je ve Vršovicích na úrovni Vršovického nádraží. Promenáda bude využívána chodci, bruslaři i cyklisty,“ uvedl Petr Dolínek.

Odhad celkových investičních nákladů je 200 milionů korun, přičemž akce bude připravena tak, aby mohla být na základě požadavku odboru rozvoje a financování dopravy Magistrátu hl. m. Prahy hrazena ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Praha bude preferovat výkup pozemků tak, aby celá Drážní promenáda byla v jejím vlastnictví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stanjura (ODS): Příspěvek 370 Kč denně zaměstnancům v karanténě je dobrým kompromisem

8:36 Stanjura (ODS): Příspěvek 370 Kč denně zaměstnancům v karanténě je dobrým kompromisem

Občanští demokraté jsou spokojeni s tím, že Sněmovna schválila lidem v karanténě příspěvek ve výši 3…