Ferjenčík (Piráti): Pražská rada schválila východiska lepšího zveřejňování smluv

24.06.2015 19:01

Rada hlavního města Prahy na svém zasedání v úterý 23. června schválila východiska zveřejňování smluv v Praze. Tento dokument vychází z návrhu Pirátů, z prosince 2014 a pokud se východiska podaří uvést v život, bude se jednat o zásadní zlepšení procesu zveřejňování smluv v Praze.

Ferjenčík (Piráti): Pražská rada schválila východiska lepšího zveřejňování smluv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda Pirátů Mikuláš Ferjenčík, lídr pardubického kraje

Zveřejňování smluv by se nově mělo týkat městských organizací a společností s majetkovým podílem města. Smlouvy mají být zveřejňovány včetně metadat (dat o smlouvách - například výše plnění) tak, aby se v nich dalo vyhledávat a v neposlední řadě budou smlouvy s plněním nad jeden milion Kč po uzavření smluvních dodatků zveřejňovány i v úplném znění, aby bylo možné snadno zjistit, co smlouva aktuálně stanoví. Smlouvy budou nově zveřejňovány i v upravitelných formátech (například docx, rtf, odt), což umožní jejich druhotné využití (například v jiných městech) a usnadní analýzu smluv a vyhledávání ve smlouvách.

Adam Zábranský, zastupitel Pirátů ke schválenému usnesení říká: "Považuji to za vstřícné gesto rady. Koalice ukázala, že je ochotná realizovat protikorupční opatření, která má ve svém programovém prohlášení. Doufám, že se úřadu podaří splnit zadání Rady a Praha začne co nejdříve smlouvy zveřejňovat lépe."

Jakub Michálek, předseda zastupitelského klubu Pirátů doplňuje: "Zatímco na celostátní úrovni se zákon o registru smluv dlouhodobě odkládá a zdržuje, v Praze usilujeme o jeho co nejrychlejší zprovoznění. Díky přijatému usnesení Rady je otevřená cesta ke zveřejňování smluv uzavřených nejen magistrátem, ale i městskými firmami, které hospodaří s miliardami korun."

Mikuláš Ferjenčík

  • Piráti
  • Právě jsem se vrátil z Parlamentu.
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tulpa (SLK): Do dalšího pokračování projektu Férové školy v Liberci se zapojí i krajská vzdělávací zařízení

4:33 Tulpa (SLK): Do dalšího pokračování projektu Férové školy v Liberci se zapojí i krajská vzdělávací zařízení

Připravit děti na pestrost života, podpořit jejich společné vzdělávání a naučit je tomu, že je potře…