Ministryně Maláčová: Pamatujete si tu kritiku, která se na mě loni snesla?

21.07.2020 21:31

Komentář na facebookovém profilu první třem dnům nemocenské

Ministryně Maláčová: Pamatujete si tu kritiku, která se na mě loni snesla?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Maláčová

Pamatujete si tu kritiku, která se na mě loni snesla kvůli znovuproplácení prvních 3 dnů nemoci? Každý den jsem poslouchala, jak se bude nemocenská zneužívat, že budou lidé simulovat a počet nemocných stoupne…

A co se stalo? Ano, celková nemocnost za poslední rok se opravdu zvedla. Jenže se není čemu divit, koronakrize kolikrát uzavřela doma s teplotou celé rodiny. Kdyby se první tři dny neschopenky neproplácely, člověk s průměrnou mzdou by přišel o 2688 Kč. To už je pořádná díra do rozpočtu. A obavy, že se bude nemocenská zneužívat, se ukázaly jako liché.

Proplácet první tři dny nemoci je spravedlivé.  A navíc, kdo z nás by chtěl kolem sebe smrkající a kašlající kolegy, které finanční situace nutí nemoc přecházet?

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svobodní: Válek už barvu přiznal

10:07 Svobodní: Válek už barvu přiznal

Komentář na facebookovém profilu k zřizování vyšetřovacích komisí k prošetření státních zakázek na n…