Niedermayer (TOP 09): Pohádka o Andrejovi, který "toho dělá hrozně moc"

27.09.2019 7:32

Komentář na facebookovém profilu k působerní vlády Andreje Babiše

Niedermayer (TOP 09): Pohádka o Andrejovi, který "toho dělá hrozně moc"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Takže, jen pár příkladů, co naše země pod vedením (či spoluvedením) Andrej Babiš dělá:

  • Rozhodla se vyrábět co nejvíce biopaliv první generace, které klimatu škodí (ale premiérovi, který z toho má zisky, věru ne)
  • Ze všech sil se snaží zabránit změně evropské zemědělské politiky, která by omezila podporu "průmyslového využívání půdy" (ve kterém jsou u nás firmy Agrofertu jedničkou)
  • Zatímco Evropa se shodla na podílu obnovitelných zdrojů přes 30 %, vláda premiéra Babiše tvrdí, že my nezvládneme více než necelých 22 %
  • Jeho vláda se nepostavila proti převodu největšího producenta emisí CO2 - elektrárny Počerady - holdingu pana Tykače, který ji hodlá dále provozovat, zatímco polostátní ČEZ ji hodlal utlumit. Druhý největší zdroj, taktéž v držení holdingu pana Tykače, získal (od kraje) výjimku na výši emisí, aby nemusel příliš investovat do jejich snížení
  • Jsme jedna z nemnoha zemí, která zcela minimálně podporuje elektromobilitu a zjevně naší vládě nevadí lokální emise ve městech, premiér osobně chce "ochránit naši zemi před nesmysly EU, jako je elektromobilita"
  • Uhlíkovou neutralitu premiér pochopil až napodruhé, poprvé měl asi za to, že znamená "žádné emise" (a tedy třeba zkázu krav)
  • A v plnění emisních cílů Unie se tak dostáváme největší měrou jen díky tomu, že výchozí hodnoty jsou z 90. let, před zásadní změnou struktury naší politiky

Asi největší příspěvek pana premiéra osobně ke klimatické politice byl jeho legendární projev "my chceme motýle". Slovo "strašně" se k němu hodí, možná i "moc". Ale o klimatu to není.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Věděli jste, že je pražské metro jedno z nejhezčích na světě?

16:14 Hřib (Piráti): Věděli jste, že je pražské metro jedno z nejhezčích na světě?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pražskému metru.