Niedermayer (TOP 09): Ve Štrasburku parlament "vypnutý" není

19.09.2019 8:37

Komentář na facebookovém profilu k jednání o brexitu

Niedermayer (TOP 09): Ve Štrasburku parlament "vypnutý" není
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer
reklama

Zatímco v Londýně Boris Johnson varuje soudce před posuzováním jeho rozhodnutí "suspendovat parlament" a jeho ministr říká, že bude-li toto rozhodnutí posouzeno jako nelegální, rozhodnou o suspendování znovu, ve Štrasburku parlament "vypnutý" není a diskuse o Brexitu probíhá.

Shoda na straně Unie (země, Rada, Parlament, Komise) je velká a stabilní. Včetně toho, že nějaká forma irské pojistky musí existovat, aby zajistila stabilitu a bezpečnost na irském ostrově, integritu trhu Unie a zapojení ekonomiky Irska do společného trhu.

Proto opakovaně představitelé Unie žádají Londýn o předložení konkrétních, psaných návrhů, které toto zajistí jinak než mezi vládou UK a EU27 doposud dohodnutou cestou (tu parlament v Londýně odmítl schválit).

President Komise Jean-Claude Juncker zopakoval, že nalezení řešení možné dle jeho soudu je, ale vzhledem k neexistenci konkrétních návrhů z Londýna nejsme od něj blízko. A čas do termínu, který si premiér Johnson stanovil, se rychle krátí...

P.S.Pan Zahradil právě ve svém vystoupení označil dohodu mezi vládou paní Mayové a Radou (vyjednanou Komisí jménem Rady a parlamentu), na které se pracovaly skoro dva roky a která má přes 500 stran, za "draft" (=návrh), za velkého potlesku poslanců ze skupiny pana Farage (i odpůrci tohoto textu ho obvykle označují za "agreement" = dohodu, kterou odmítl potvrdit parlament v Londýně, ale schválila tamní vláda i zástupci zemí EU). Což je pozoruhodné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Karikatura demokracie – Bělorusko uspořádalo prezidentské volby

22:13 Piráti: Karikatura demokracie – Bělorusko uspořádalo prezidentské volby

Letošní prezidentské volby v Bělorusku nenaplnily žádnou ze základních náležitostí demokratických vo…