Prokop (ANO): Informace z jednání kontrolního výboru

26.01.2023 20:54 | Tisková zpráva

Nový most v Horních Počernicích, fiakry v Praze nebo Ledárny Braník. To a další problémy se ve středu řešily na kontrolním výboru. Co jsme konkrétně projednávali?

Prokop (ANO): Informace z jednání kontrolního výboru
Foto: archiv O. Prokop
Popisek: Ing. Ondřej Prokop

Pamatujete si na kauzu bourání mostu přes dálnici D1 v Horních Počernicích, které trvalo výrazně déle, než se plánovalo, a bylo také výrazně dražší? Tak nový most dodnes nestojí. Místní jsou už z toho opravdu nešťastní, proto poslali svého starostu na kontrolní výbor. Výsledkem je urychlení prací a na jaře by se most konečně měl začít stavět.

Opět jsme projednali problematiku koňských povozů (fiakry) v Praze. V loňském roce se všechny politické subjekty dohodly, že umožní jejich provoz alespoň do konce roku 2023, aby nová vláda mohla rozhodnout co a jak dál. Chybou nebo úmyslně se stalo, že fiakry vypadly z tržního řádu už letos a tedy musely skončit k 31. 12. 2022. To se mi nelíbí, protože je to porušení slibu a závazku, který zastupitelé dali cechu fiakristů. Proto jsme se jednohlasně shodli na tom, že je třeba urychleně umožnit fungování alespoň do konce letošního roku a dále jednat.

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 41641 lidí

Dále jsme měli na programu Ledárny Braník a občany ohrožené hlukem z nich. Podařilo se mi konečně prosadit, že začne zasedat pracovní skupina složená z politiků všech stran, zástupců kulturní scény i zástupců místních obyvatel. Také jsem si prosadil, že ihned pošlu pořadatelům dopis, ve kterém dáme jasně najevo, že Praha má vůli tuto zábavu letos regulovat. Tedy, aby neprodávali vstupenky na koncerty skoro na každý den jako loni.

Kvůli průtahům o nové koalici hrozí již tento leden konec organizace Prague Startup Centrum, která sedí v Holešovické tržnici a která vytváří zázemí začínajícím podnikatelům. Také zde jsme se shodli, že by výpověď měla být odložena a nový radní by měl tento projekt zkusit zachránit.

Nakonec jsme odsouhlasili další hloubkové audity Institutu plánování a rozvoje. Loni proběhlo 12 kontrol, kde byly nalezeny menší či větší pochybení. IPR dokázal 10 z nich dodnes napravit, jednu by měl opravit během února a další se bude ještě řešit. My jsme zadali hloubkový audit přípravy nového Metropolitního plánu, kolem kterého panuje celá řada dohadů a otázek.

Kromě toho jsme pustili ke schválení řadu projektů, které by měla schválit ještě dosluhující rada primátora Hřiba. Tím, že se už rýsuje koalice a ví se, kdo by měl v radě sedět, není už důvod jakkoli zdržovat chod města Prahy. Významným projektem, který jsme pustili k realizaci, je oprava a proměna dopravního terminálu Černý Most, po kterém roky volají nejen místní politici, ale hlavně občané.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kobza (SPD): Zakazovat cizím sportovcům olympiádu? To si nedovolil ani Hitler

19:17 Kobza (SPD): Zakazovat cizím sportovcům olympiádu? To si nedovolil ani Hitler

Komentář poslance Jiřího Kobzy k úvahám o vyloučení ruských sportovců z olympiády.