Rokytka (KSČM): Babiš s Hamáčkem asi povládnou a Filip s Okamurou jim za drobky budou krýt záda

22.02.2018 21:52

Kdo politikům věří, dožije se stáří stěží!

Rokytka (KSČM): Babiš s Hamáčkem asi povládnou a Filip s Okamurou jim za drobky budou krýt záda
Foto: red
Popisek: Milan Rokytka

Referenda o EU a NATO slibovaná před volbami voličkám a voličům SPD a KSČM, jsou pro Babiše zcela nepřijatelná, neboť pak by jeho rozladění financiéři z City Group poslali milovaný, avšak předlužený Agrofert rychle do konkurzu, podobně jako se to povedlo se Sazkou, a.s., kde hlavní balík akcií vlastnil ČSTV.

Žádná firma v ČR neustojí zesplatnění úvěrů, říká její tehdejší generální ředitel Aleš Hušák. A má pravdu, Babiše měla zákaz  - po poněkud zvláštní smrti ministra Duckého, který ho kritizoval -,  úvěrovat každá slovenská a česká banka a tak si našel financování růstu svého podnikatelského impéria za oceánem, kde se na zájmy a životy domorodců až tak nehledí. Hlavní jsou dolarové zisky a věrnost globální moci.

Předseda ÚV KSČM Filip se proto včera v ČT kroutil jako úhoř ohledně speciálního referenda o NATO, že to už prý není "nepřekročitelnou podmínkou" pro podporu Babišova druhého  kabinetu a bude stačit i nějaký ten zákon o obecném referendu, kde však zatím nejsou jasné parametry, které mohou být i takové, že prakticky referendum občanům znemožní.

Okamura si zase chytrácky vymyslel, že i když vládnout s Babišem chce, navzdory jeho odmítání slibovaného speciálního referenda o EU, tak prý bude stačit opět to obecné, neboť v něm si občané třeba odhlasují, že se parametry referend mění a "bude vymalováno". 

To je samozřejmě jen účelová argumentace a politický nesmysl, neboť když bude, jak už třeba Piráti navrhují, nutná "ústavní většina občanů" k odsouhlasení nějakých pozitivních změn směrem k přímé demokracii, tak prostě a jistě k žádnému platnému referendu dojít prakticky nemůže.

Podívejme se proto, jak hlasují ve vnitrostranickém referendu o vládě v sousedním Německu: stačí 20 procent účasti a rozhoduje jeden jediný většinový hlas! 

A jak situace vidí čeští političtí filosofové? 

Sám lid-suverén je vždy alespoň o stupeň výše, než i ten nejvyšší orgán nebo úřad. Vždy je totiž i ten pouze odvozen z vůle a autority suveréna, lidu. Tento suverén se poněkud blíží svým postavením absolutnímu monarchovi: je neodpovědný - odpovídá pouze sobě a dějinám. Je nad zákony i nad ústavou, je nad mezinárodními závazky, je zcela logicky nad vším, co z něj vychází a je z něj odvozeno.

Pokud se lid rozhodne, může ignorovat právní a ústavní pravidla a změnit zřízení, rozehnat úřady, parlamenty může znovu a jinak stanovit pravidla fungování politického zřízení. Může pochopitelně rozhodnout i o odtržení od dosavadního státu, o odchodu z dosavadních svazků a závazků a tedy jeho zřejmé a zřetelně většinové rozhodnutí může být i nástrojem sebeurčení nějakého regionu, národa či národnosti v daném území sídlící a většinové. 

Hotovým, nicméně hojně prezentovaných nesmyslem je proto tvrdit, že jsou referenda - všelidová hlasování - zákonná a nezákonná, ústavní a neústavní, legitimní a nelegitimní, ať již z důvodu nesouladu s vnitrostátním či mezinárodním právem. Skutečné zřetelně masové vystoupení lidu je prostě primárním dějinným faktem, od kterého se odvíjí vše ostatní!

Lidové hlasování je možno a nutno v případě podezřelých okolností zpochybňovat úplně jinak. Nelegitimní bude nepochybně hlasování nevšeobecné (provedené selektivně, nikoli na celém území, o jehož osud jde), stejně jako nebude výronem moci lidu jednání úzké, samozvané skupiny, jež se za lid jednoduše prohlásí a vydává. Lidové hlasování nesmí být ani jinak pochybné - sešvindlované co do průběhu výsledků, jež se dodatečně opraví nebo ovlivní čachry při hlasování, zastrašováním apod. 

"V tomto smyslu je ohledně například už proběhlých východoukrajinských referend dost co prověřovat a uvádět na pravou míru. Už proto, že jde o téma, o které je vedena propagandistická, psychologická válka, která je stejně urputná a nevybíravá, jako násilné akce formujících se stran ukrajinské občanské války.Dostal jsem zprávu, že výsledky nedělního referenda v Luganském regionu jsou: 96,2% hlasujících obyvatel pro samostatnost a pouze 3,8% byly proti odtržení. Výsledky z Donbasu: pro 89,07 hlasujících, celková účast: 74,87 procenta. Takové zprávy o téměř zázračných výsledcích jsou ovšem ostřelovány z druhé strany tím, že nebylo dost vytisknutých lístků, že bylo málo volebních místností a že šlo o hlasování pod kontrolou separatistických ozbrojených skupin. To je třeba prověřit, vyvrátit lži a najít pravdu.

Ale rozhodně nekrákorejme nesmysly o nelegálních lidových hlasováních, o jejich právní neplatnosti! Pokud nešlo o podvod, pak se jedná o dějinná fakta, jež se nedají odestát ani ignorovat tak, jako nelze vrátit nebo zabraňovat horotvorným pohybům zemské kůry. A jistě se shodneme, že ignorovat tyto geologické procesy je hodně naivní a může se pěkně vymstít," varoval před časem Miloš Kužvart v BL. 

A už je to tady, jsme na pokraji války na východní frontě, hrnou se k nám ilegální islamističtí imigranti, znásilňují a řežou hlavy "nevěřícím psům a fenám", jedí jejich srdce pro povzbuzení odvahy, ale referendum o jejich nevpouštění na naše území a odpoutání od bruselské bažiny vyhrožující za to pokutami odmítají "černosotněnci" připustit a mediální bodyguardi-presstituti jim k tomu ještě za pár korun tleskají. Hnus!


Jak dlouho budete ještě zkoušet naši trpělivost, oligarchové, ptají se lidé. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sečkár (Svobodní): Komunisté se snaží přepsat historii a relativizovat své zločiny

17:46 Sečkár (Svobodní): Komunisté se snaží přepsat historii a relativizovat své zločiny

Místopředseda Svobodných Alois Sečkár k církevním restitucím