Rozvoral (SPD): Preferujeme vládu bez ČSSD

18.06.2019 10:29

Bude-li na jednání poslanců v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky zařazen bod hlasování o nedůvěře vládě, tak všichni poslanci poslaneckého klubu SPD podpoří v rámci hlasování nedůvěru současné vládě.

Rozvoral (SPD): Preferujeme vládu bez ČSSD
Foto: archiv
Popisek: Radek Rozvoral, SPD
reklama

Hnutí SPD nepodporuje současnou koaliční vládu a v případě hlasování, zda má tato vláda důvěru, tak jí všech našich 19 poslanců nepodpoří. Našemu hnutí vadí účast ČSSD ve vládě, a proto již při hlasování o podpoře menšinové vlády ANO, ČSSD a KSČM jsme jí nepodpořili. Vlastní spolupráci koaliční vlády ANO a ČSSD si obě strany domluvily na základě koaliční smlouvy a podporu komunistů si vláda zajistila smlouvou o toleranci mezi ANO a komunisty.

Zmíním některé výhrady proti ČSSD:

  • ČSSD v rámci všech vyjednávání o vládní spolupráci vystupovala velmi arogantně a hlavně vůči našemu hnutí se vyjadřovala velmi urážlivě a veřejně tvrdila nepravdivé informace s cílem poškodit naše hnutí a náš program.
  • Způsob ukončení prvního vyjednávání o vládě s hnutím ANO, svědčí o nastavené kultuře v této straně.
  • Nejednotnost vedení strany při všech hlasováních, nejednotnost poslanců a senátorů ČSSD.
  • Za stranou jsou nevyřešené korupční kauzy, např. OKD, David Rath, kauzy financování vrcholového sportu a mnoho dalších, které stály naše daňové poplatníky miliardy korun.
  • ČSSD ve svém programu podporuje principy globalizace a multikulturní integrace, podporuje politické neziskovky a vyplácení neadresných sociálních dávek i těm občanům, kteří nepracují, i když by mohli.

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

Za působení současné vlády se již jednou v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky o nedůvěře vládě hlasovalo a konalo se dne 23. listopadu 2018. SPD, hlasovalo pro nedůvěru, ale na rozdíl od ostatních opozičních stran mělo jiný důvod k hlasování o nedůvěře vládě. Našim hlavním a jediným cílem tímto vyvolaným jednáním bylo nahradit ve vládě ČSSD programem SPD. Hlasovalo se podle jmen a každý vyvolaný poslanec se přede všemi vyjádřil. Pro výrok rozhodnutí: „Poslanecká sněmovna vyslovuje vládě nedůvěru“ (pro návrh) se vyslovilo 92 poslanců, (proti návrhu) bylo 90 poslanců. Poslanci ČSSD (15) se nezúčastnili hlasování a zbaběle ze sálu odešli. K vyslovení nedůvěry vládě bylo potřeba 101 hlasů. Vláda tak první hlasování o nedůvěře ustála. Takže si vyčkejme, jak dopadne případné druhé hlasování o vyslovení nedůvěry vládě.  

Naše hnutí SPD je po celé působení současné vlády nespokojeno, jakým způsobem v ní vystupují ministři nominovaní za ČSSD a jakou dělají politiku v zájmu našich občanů. Ministr vnitra Hamáček by nejraději zakázal naše hnutí SPD a činí vše, aby nás pošpinil – viz jeho výrok o předsudečné nenávisti. Nekompetentnost ministra kultury Staňka a proces jeho odvolání – neodvolání, nečinnost ministra zemědělství Tomana ve věci dováženého zkaženého masa z Polska, probruselského ministra zahraničí Petříčka nebo svéráznou ministryni práce a sociálních věcí Maláčovou, která ani neví, za co je její ministerstvo zodpovědné a jaký je cash flow (tok peněz) z ministerstva. Naše hnutí preferuje vládu bez ČSSD, kterou by nahradili nestranní odborníci jednající v zájmu prosazování našeho programu. Z tohoto důvodu je náš postoj v případě hlasování o nedůvěře vládě zcela jasný.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Vondrák: Veřejná sbírka na pomoc obětem tragédie v Bohumíně

5:34 Hejtman Vondrák: Veřejná sbírka na pomoc obětem tragédie v Bohumíně

Lidé mohou pomoci zmírnit následky tragédie v Bohumíně, veřejná sbírka začíná. Moravskoslezský kraj …