Sedmá bilanční cesta premiéra: V oblasti zemědělství plní vláda důležité priority

22.07.2014 18:45

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v rámci sedmé bilanční návštěvy resortů setkal 22. července 2014 v Národním zemědělském muzeu s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou. Diskutovali o plnění závazků v oblasti zemědělství z programového prohlášení vlády, znovuzavedení zelené nafty, čerpání evropských fondů, protipovodňových opatřeních a novele zákona o potravinách.

Sedmá bilanční cesta premiéra: V oblasti zemědělství plní vláda důležité priority
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Premiér Sobotka ocenil splnění vládního slibu - znovuzavedení tzv. zelené nafty, díky níž budou zemědělci opět dostávat část spotřební daně z nafty využité při zemědělských pracích. Tento vládní krok významně podpoří české potravináře a zemědělce.

Další splněnou vládní prioritou z oblasti zemědělství je prosazení novely zákona o potravinách. Tato rekodifikace se řadí mezi největší úpravu potravinářské legislativy od vstupu České republiky do Evropské unie. Novela bude více chránit spotřebitele, zavede povinnost informovat o původu potravin a také zvýší sankce za prodej nekvalitních potravinářských výrobků.

S ministrem Marianem Jurečkou diskutoval předseda vlády Bohuslav Sobotka rovněž o připraveném Programu rozvoje venkova do roku 2020, který je základem pro čerpání dotací z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova. Na podporu zemědělců, potravinářů a lesníků je připraveno zhruba 84 miliard korun.

Dalším tématem bilanční cesty byla protipovodňová opatření, která označil premiér za prioritní. Ministerstvo zemědělství by mělo dle předsedy vlády dále pracovat na přípravě, budování a na dostavbách protipovodňových zábran ve spolupráci s kraji i obcemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Vlada.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.