Senátor Čunek: Andrej Babiš bezpečnostní hrozbou není. Jalová diskuse

21.03.2024 14:05 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny.

Senátor Čunek: Andrej Babiš bezpečnostní hrozbou není. Jalová diskuse
Foto: Archiv PL
Popisek: Bývalý hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek

S pobavením jsem sledoval debatu v Poslanecké sněmovně, která byla svolána kvůli tomu, že Jan Lipavský považuje Andreje Babiše za bezpečnostní hrozbu.

Lipavský z mého pohledu může říkat cokoliv, protože je to legrační. Ale z jeho úst je to navíc neuvěřitelně nevěrohodné.

Pravdou je, že žádnou bezpečnostní hrozbou Andrej Babiš není. Byl osm let ve vládě a žádné bezpečnostní složky si na něj nestěžovaly.

Pokud jde o populismus, tak sám Babiš se netají tím, že je populista. Některé jeho populistické kroky, které udělal za své vlády, na nás ale působí dodnes. Například to zaměstnanci v soukromém sektoru, když během covidu nepracovali a byli doma, pobírali v práci 60 procent platu, plus nějaké další doplatky. Všichni zaměstnanci veřejné správy, i ti, kteří nepracovali a byli doma, pobírali 100 procent. Samozřejmě, že to šlo ze státní kasy. Babiš s ODS také zrušili superhrubé mzdy a to dnešní vládě a české ekonomice podrazilo nohy.

Celá dnešní a včerejší debata je ale jen bouře ve sklenici vody. Vláda by měla pracovat a věnovat se daleko vážnějším věcem než je taková jalová diskuze. Zvlášť, pokud je ve hře pouze to, zda má Lipavský děti. Vždyť to je podstatná informace, kterou by měli vědět všichni voliči. Vypovídá to totiž i dost o tom, jakou životní zkušenost ten politik opravdu má.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Podpořila jsem Ursulu von der Leyen jako předsedkyni Komise

19:05 Gregorová (Piráti): Podpořila jsem Ursulu von der Leyen jako předsedkyni Komise

Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová dnes v tajné volbě podpořila Ursula von der Leyen jako pře…