1. Udělá-li něco vláda dobře, nebo její opatření jsou úspěšná, je třeba se především přísně chránit toho, aby dal člověk najevo, že to uznává. Naopak je vhodné co nejčastěji opakovat, že "to jsme přece říkali od začátku". Tuto větu mají voliči nejraději.
2. Pokud by snad nějaký šťoura namítl, že jsme nic takového neříkali nebo dokonce tvrdili opak, třeba mrazivě odpovědět, jestli si je tazatel vědom toho, že naši politici byli první, kteří navrhovali šít roušky v barvách tibetské vlajky.
3. Udělá-li vláda nebo některý její reprezentant něco špatně, i kdyby to bylo v sebelepším úmyslu a pod jakkoli omluvitelným tlakem, je vhodné to nazvat projevem naprosté neschopnosti, škodičství, papalášství či totalitního smýšlení. Pokud se za to omluví, je nejlépe to rozdrtit dovětkem, že se takové omluvě věřit nedá. Pokud jsme trochu zaspali a zmíněné nadávky už využily jiné opoziční strany, pomožme si slovy, že o takové hlouposti jsme ještě nikdy neslyšeli (vzhledem ke známé krátké politické paměti lze slova "nikdy neslyšeli" využít bez obav opakovaně).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV