Výborný (KDU-ČSL): Je tam podmínka doplnit si vzdělání do tří let

23.02.2023 14:56 | Zprávy

Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny 23. února 2023 k návrhu změny zákona o pedagogických pracovnících a o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání.

Výborný (KDU-ČSL): Je tam podmínka doplnit si vzdělání do tří let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Výborný

Děkuji za slovo, paní místopředsedkyně. Pane ministře, kolegyně, kolegové, volně navážu na kolegy Berkiho a Havla, co je důležité si uvědomit, a je to v té debatě, kterou jsme vedli na výboru i s panem poslancem Kettnerem, tak v okamžiku, kdy ten ředitel se rozhodne pro toho nekvalifikovaného odborníka z praxe, ať už je to člověk, který pracuje s dětmi, s mládeží, nebo to je prostě člověk z oboru, tak to musí být obor, který je příbuzný tomu předmětu, který bude vyučován. To je první důležitá podmínka, která tam je daná navíc, a je potřeba to připomínat. To znamená, neotevíráme školy komukoliv, komu se zamane. A druhá věc, je tam ta podmínka doplnit si to vzdělání do tří let.

A dovolte mi ještě jednu poznámku, která tady nezazněla. Přesně tento § 9a je ten, kterým dáváme plnou manažerskou odpovědnost řediteli školy. Ředitel školy ve finále odpovídá za kvalitu vzdělávání v té škole. A já jsem přesvědčen o tom, že naprostá většina ředitelů, a teď to říkám i jako bývalý ředitel školy, je příčetná a soudná a ví, koho do té školy přijímá, protože tomu řediteli jde o to, že on potom se zodpovídá svému zřizovateli za kvalitu vzdělávacího procesu a samozřejmě také České školní inspekci, veřejnosti a rodičům. Děkuji.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Jurečka: Takto má vypadat stát v 21. století. Konec dlouhého čekání na úřadech

21:03 Ministr Jurečka: Takto má vypadat stát v 21. století. Konec dlouhého čekání na úřadech

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke klientské zóně Jenda.