Tak už ne jen Čapí hnízdo. Pirát se ve Sněmovně obořil na Babiše, jak získal Agrofert. A premiérovi ruply nervy

16.01.2018 15:39

Ke konfrontaci mezi předsedou poslaneckého klubu Pirátů Jakubem Michálkem a premiérem Andrejem Babišem (ANO) došlo dnes před hlasováním o důvěře vládě. Šlo o Babišovu podnikatelskou minulost.

Tak už ne jen Čapí hnízdo. Pirát se ve Sněmovně obořil na Babiše, jak získal Agrofert. A premiérovi ruply nervy
Foto: Pirátská strana
Popisek: Jakub Michálek

Michálek ve svých slovech uvedl, že si ve veřejně dostupných zdrojích přečetl, že dříve pracoval, v roce 1994, jako manažer pro státní firmu Agrofert, jež byla vlastněná firmou Petrimex. „Pak se něco stalo, zhaslo se, vlastnila to nějaká anonymní firma. A ejhle, o šest let později se zjistilo, že stoprocentním vlastníkem se stal Andrej Babiš,“ podotkl Michálek.

„Pan premiér by měl vysvětlit okolnosti toho, jak získal společnost Agrofert,“ řekl také Michálek. „Státní firma se dostala manažerovi státní firmy. Rád bych věděl korektně odpověď, jak se k tomu pan premiér dostal, kdo konkrétně to vlastnil. Byl bych velmi nerad, aby pan premiér tady dopustil to, že Česká republika bude patřit někomu jinam,“ sdělil Michálek rozhořčeně.

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Rozčilený Babiš následně zareagoval. „Musím na ty nesmysly pana Michálka reagovat. Proč tady já jsem? Protože Mečiar a Klaus se rozhodli, že rozdělí Československo. Bez referenda,“ podotkl za smíchu přítomných poslanců Babiš.

„Vy neříkáte pravdu, to nebyla státní firma, to byla akciová společnost. Slovenské a české chemičky. A já měl vizi, že jsem založil Agrofert, v roce 1993. V dubnu 1995 nás mečiarovci vykopli,“ poznamenal Babiš. „Nastudujte si to a neříkejte nesmysly. Petrimex zkrachoval, to nebyla státní firma, akciová společnost. Ani základ neznáte, tak raději mlčte, když o tom nic nevíte. Agrofert jsem vymyslel, založil, tak si to nastudujte! Nečtěte ty fejky,“ láteřil Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte to udělat! Jen my víme, že kvůli Babišovi přišli za ČSSD politici STANu. Jen my víme, co chtěli

4:35 Nesmíte to udělat! Jen my víme, že kvůli Babišovi přišli za ČSSD politici STANu. Jen my víme, co chtěli

Padne premiér, nebo celá vláda? Jasné zatím není skoro nic, přestože se sněmovními kuloáry šíří spek…