Referendum
Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?
Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?
Komentář na facebookovém profilu k trestnímu oznámení za nenávistná slova zveřejněná na internetu.
Komentář na facebookovém profilu k nouzovému stavu a třenicím kolem něho.
Lžou ráno, v poledne i večer. Lžou, i když ani nemusí. Lžou, kudy chodí. Kdo? Premiér Babiš a ministři jeho vlády.
Všichni známe onu tragickou posloupnost: Mnichovská smlouva (1938), vypuknutí 2. světové války (1939) a porážka nacistického Německa (1945). Následky? Zničené země kontinentální Evropy, nefungující hospodářství a katastrofální inflace...
Dnes pokračovala veřejná debata nad ústavností nového nouzového stavu (dále "NS") na návrh hejtmanů. Vzhledem k tomu, že docházelo k účelovému napadání vlády z "pošlapávání ústavy", nabízím níže podrobnější ústavněprávní analýzu celé situace.
Komentář na facebookovém profilu k situaci v Rusku.
Komentář na facebookovém profilu k protestu v Brně.
Hejtman Jan Grolich se spolu s ostatními hejtmany obrátil na vládu s žádostí o vyhlášení nového nouzového stavu. Byl by na omezenou dobu 14 dnů. Informoval o tom dnes (14. února 2021) jihomoravský hejtman Jan Grolich.
Dobrý den,byla bych velmi ráda, aby v budoucnu měla KSČM možnost zasedít se o systémová řešení právě těchto otázek. Věřím, že nejlepší cestou jak řešit právě tyto problémy, je kolektivní vlastnictví. Pouze státy, které vlastní určitou část svého průmyslu, logistiky a
Dobrý den,cenzura na sociálních sítích a internetu obecně je něco, s čím se nesmířím. S tím, jak více lidí získává svoje informace právě z těchto kanálů, roste i moc těchto soukromých a často jen velmi málo kontrolovaných platforem. Dlouhodobě se zasazují o to aby každá korporace, která podniká na území EU měla jasně stanovená pravidla,
Dobrý den, naprosto Vaše obavy chápu. Zejména restrikce jsou pro mnohé občany velmi frustrující, a proto jsme jako KSČM dále nepodpořili prodloužení nouzového stavu (celé zdůvodnění naleznete zde: <a href="https://www.kscm.cz/cs/aktualne/stanoviska/kscm-dalsi-prodlouzeni-nouzoveho-stavu-nepodpori" title="https://www.kscm.cz/cs/aktualne/st
Dobrý den, v této záležitosti jsem oslovila přímo vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka z ČSSD, který mi odpověděl, že zdravotníci z USA a zemí EU již naši zemi opustili v průběhu listopadu. Můj dotaz směřoval také k tomu, kde konkrétně tito lidé byli nasazeni, na což jsem dostala odpověď, že v Ústřední vojenské nemocnici v Praze a Vojen
Dobrý den, mám takové obavy, že by k přesunu došlo i v případě toho, že by svět nesužoval COVID-19. Toho možná jen manažeři Volkswagenu využili s domněním, že zpráva mezi záplavou jiných zapadne. Za mě mohu říci, že mě toto neskutečně rozčiluje. Značka Škoda patří mezi naše "zlato", je spjata s českými zeměmi, a tak by zde měla dále v
Dobrý den, pohnutky KSČM k neprodloužení nouzového stavu nejsou politickou odvetou za nesmyslný přesun financí v rámci rozpočtu. Podle našich expertů lze nejzásadnější opatření realizovat i mimo nouzový stav, na což měla vláda také téměř 6 měsíců (!) prostor se připravit (aktuálně jí na to prý bude stačit 14 dnů - nevím tedy, co dělali doposud
Komentář na facebookovém profilu k euru.