Postavte Havlovi mauzoleum na Václaváku, stojí na Paroubkově webu

26.12.2011 9:03 odp.

Minulou neděli nás opustil exprezident Václav Havel. Jeho smrt zdvihla řadu informací. Havlovi oddaní za přizvukování médií, které se celý týden nevěnovala ničemu jinému, svorně vzdávali poctu dlouhými průvody, proslovy koncerty. Ozvali se však i tradiční exprezidentovi odpůrci, kterým celonárodní truchlení doslova zdvihlo mandle.

Postavte Havlovi mauzoleum na Václaváku, stojí na Paroubkově webu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Svíčky pro zesnulého Václava Havla

Podnikatel Pavel Frost přirovnal na svém blogu na webu Jiřího Paroubka Vaševěc.cz národní smutek k tomu, jaký za svého zesnulého vůdce drží v Severní Koreji. V textu, který nesmiřitelně kritizuje takzvané “pravdoláskaře“, se také objevuje tvrdý odpor k iniciativě režiséra Fera Feniče, který chce prosadit změnu názvu pražského letiště Ruzyně na Letiště Václava Havla.

„Naše země přece vzkvétá jako nikdy předtím a jediný kdo tento ráj na zemi jako mávnutím kouzelného proutku vytvořil, byl jen a jen ON, náš milovaný Václav Havel, milé děti…,“ pouští se do exprezidenta Frost.

Halík a Šiklová pošlapávají svobodu

Havlovy příznivce, kněze Halíka a socioložku Šiklovou, pak obvinil z toho, že “v padesátých letech byli na vrcholu moci“. Autor tak soudí podle toho, že je, jak se domnívá, v současné době téměř nemožné tyto lidi kritizovat. “To je ten nejdojemnější příklad vrcholu svobody, milé děti, který nám přinesl ON, Nesmrtelný,“ rozčiluje se podnikatel.

V textu autor osočuje také mladou generaci, která je podle něj ideálem “pravdolásky“ zmanipulovaná, a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, jehož označil za Havlova nástupce v regimentech “pravdolásky“.

Na závěr svého přípěvku Frost Havlovým příznivcům ironicky navrhuje, aby místo Havlova letiště raději postavili Havlovo mauzoleum rovnou na Václavském náměstí.


Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: qot

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…