„Židé taky nevěřili, že jedou na smrt.“ Expolicista: Provokace feťáků? Radši odejít. Toto jsem zažil

21.03.2021 21:12 | Zprávy

Šestnáctiletý feťák tě vyprovokuje, ty ho zaklekneš víc, než bys měl, on zemře a nikdo se za tebe nepostaví, i kdybys byl v právu, vysvětlil ParlamentnímListům.cz v druhé části svého vyprávění expolicista Štefan Bartók. Pracoval u policie od roku 1991 a zůstal ve službě celých 26 let. Za tu dobu zažil všechno možné. Zasahoval na ulici, při fotbalových zápasech, při demonstracích proti Mezinárodnímu měnovému fondu v roce 2000, střílel, ohrožovali ho nožem. Jak v době covidu-19 zasahují policisté proti lidem „bez roušek“, nechápe a vidí v tom jejich nezkušenost. K současné době dodává: Židé také nevěřili, že je vezou na smrt.

„Židé taky nevěřili, že jedou na smrt.“ Expolicista: Provokace feťáků? Radši odejít. Toto jsem zažil
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Bývalý policista Štefan Bartók.

Za dobu své služby získal řadu ocenění, mimo jiné i medaili za statečnost a gratulace od bývalého ministra vnitra Stanislava Grosse. Úspěchy se ale příliš chlubit nechce. Od policie odešel v roce 2017. Důvodů bylo několik. Od vyhoření až po ztrátu pocitu opory a týmové spolupráce: „Říkal jsem si, tak už máš nárok. Vydržel jsi takovou dobu a přijít o rentu jen proto, že – dám příklad – tě šestnáctiletý feťák vyprovokuje, ty ho zaklekneš víc, než bys měl, on zemře a nikdo se za tebe nepostaví, i kdybys byl v právu,“ vysvětlil Bartók, proč policii opustil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

4:40 Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

Skončí “velká kauza” s údajným čínským agentem blamáží pro BIS i policii? Městský soud v Praze totiž…