Kauza Hlubuček. Hlubší věc. Červinka, vyhnaný za Romy ze STAN, řekl PL víc

20.07.2022 7:23 | Rozhovor

Přepracovat program bez manuálu STAN a připravit se co nejrychleji na volby za jinou stranu. Takový úkol nyní stojí před starostou Poděbrad Jaroslavem Červinkou, který byl přinucen k odchodu kvůli dávným výrokům o Romech. Teď vyráží do komunálních voleb s celou původní kandidátkou, jež ještě nedávno - stejně jako on sám - patřila ke Starostům a nezávislým. Potřebné hlasy sesbírali za pouhé dva dny.

Kauza Hlubuček. Hlubší věc. Červinka, vyhnaný za Romy ze STAN, řekl PL víc
Foto: Facebook Nezávislí kandidáti Poděbrady
Popisek: Jaroslav Červinka předává podpisy, sesbírané během víkendu

Starosta Jaroslav Červinka se po osmi letech rozhodl odejít od Starostů a nezávislých, a to na základě vyjádření předsedy STAN Víta Rakušana, který hodlal podat návrh na zastavení jeho členství v hnutí. Důvodem měl být výrok Červinky starý dvacet let směrem k Romům, a to po pětihodinovém jednání týkajícím se problémů s romskou rodinou. Výrok později označil za hloupý a šéfem hnutí byl vyzván k odstoupení z kandidátky do podzimních komunálních voleb.

A tak odešel sám. S ním však odešla i kompletně celá kandidátka STAN v Poděbradech. Vyjádřili tak, že za svým starostou stojí. „Děkuji jim za podporu,“ řekl k tomu stručně redakci.

Zároveň připustil, že politické neshody ve STAN pociťoval celý poslední rok: „Měl jsem dlouhodobé neshody trvající přes rok,“ vysvětlil s tím, že podrobnosti zatím sdělovat nechce. K problematické situaci podle jeho slov nepřispěla ani poslední korupční kauza kolem pražského náměstka primátora Petra Hlubučka, zlínského podnikatele Michala Redla, nyní už bývalého ministra školství Petra Gazdíka a dalších členů STAN.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…