Pane Michaliku, vy jste myslel, že bude klid? Absolutně ne. Vůbec poprvé o roli Kalouska a Gazdíka v celém mnohasetmilionovém byznysu

25.11.2021 16:50 | Kauza

Dolnobřežanský starosta Věslav Michalik ve čtvrtek oznámil, že se vzdává nominace na post ministra průmyslu a obchodu. Předseda hnutí STAN Vít Rakušan si jeho kroku váží, ale mrzí jej. Věslav Michalik neboli Věšek, jak jej Rakušan v rámci tiskové konference několikrát nazval, se prý ničeho nelegálního nedopustil. Vše řádně vysvětlil a toto vysvětlení mají obdržet i novináři. O schopnostech Michalika podle Rakušana a bývalého předsedy STAN Petra Gazdíka není pochyb. Schopnosti jsou také to jediné, co nikdo v médiích za celou dobu nerozporoval. Ale že by místopředseda STAN Michalik něco vysvětlil, se zatím nestalo.

Pane Michaliku, vy jste myslel, že bude klid? Absolutně ne. Vůbec poprvé o roli Kalouska a Gazdíka v celém mnohasetmilionovém byznysu
Foto: Archiv
Popisek: Starosta obce Dolní Břežany Věslav Michalik

Zatím to byl pouze budoucí ministr zdravotnictví Válek, který má problém s vysvětlováním. Ne však ohledně původu svého majetku, ale s (ne)navrhovanými opatřeními v rámci boje proti pandemii.

Věslav Michalik jej překonal.

Nevysvětlil totiž absolutně nic.

Předseda STAN Rakušan to vidí jinak. Krok Michalika podle něj dokonce naznačuje novou kulturu na politické scéně. Odstoupení Michalika prý nebylo nutné, měl plnou podporu stranických kolegů. Svým rozhodnutím údajně nebude na novou vládu, která je vládou naděje, budoucnosti, vrhat stíny pochybností. Podle Rakušana je celospolečenská atmosféra důležitější než fakta samotná.

„Já považuji Věslava Michalika za člověka, který by byl ve vládě velkým přínosem. Ten resort by zvládl skvěle. Má obrovský rozhled v dané problematice, má obrovský přehled. A já si troufám říct, že ku prospěchu lidí v České republice k tomu, aby se náš průmysl posouval tím směrem, kam by se posouvat měl. Je to člověk, který je schopen vnímat trendy okolo nás a dívat se na to zároveň očima velkého praktika, který prošel všemi úrovněmi politického života,“ uvedl Rakušan na tiskové konferenci.

Takže od začátku

Věslav Michalik neodstupuje poprvé. Podobná situace nastala již v roce 2010. Tehdy měl být dvojkou na kandidátce TOP 09 a STAN, hned za Miroslavem Kalouskem, jenž uskupení do voleb ve středních Čechách vedl. Z kandidátky zmizel. Oficiálním důvodem bylo, že dne 1. října 2009 rozhodl Mezinárodní řídicí výbor projektu ELI o vybudování evropského střediska laserového výzkumu a jeho umístění v České republice, když Akademie věd již dříve vytipovala jako nejvhodnější místo Dolní Břežany, kde je starostou.

„Pan Michalik opustil kandidátku proto, že Břežany byly vybrány na mimořádný evropský projekt z oblasti vědy a výzkumu a on se chce věnovat jen tomu,“ uvedl k tématu lídr tehdejší kandidátky Miroslav Kalousek.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlaste pohyb Petra Bystroně, žádá Policie ČR. Ozval se nám sám Bystroň

13:16 Hlaste pohyb Petra Bystroně, žádá Policie ČR. Ozval se nám sám Bystroň

Policie pátrá po politikovi německé AfD s českým původem Petru Bystroňovi. Vyzývá české hoteliéry, a…