„Mám trochu pocit, že na nás vláda přehazuje své závazky. Chápu, že stát a kraje už nemají ve svých rozpočtech další finanční prostředky, ale nelze očekávat, že ztráty ponesou na svých bedrech provozovatelé ubytovacích zařízení. Tedy ti, co se mátoří z problémů spojených s dvouletou pandemií," říká ParlamentnímListům.cz Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR), na úvod. Ubytovatelé totiž nad vládními příspěvky za ubytování běženců z války na Ukrajině ve své většině nevěřícně kroutí hlavou.
Hubená léta pokračují
Vláda včera schválila příspěvek na dočasné nouzové přístřeší od 200 do 250 korun za osobu a noc včetně stravy. Menší částka je za ubytování například v tělocvičnách, větší v běžných ubytovacích zařízeních. Na stole je také eventualita, že třetinou přispějí kraje a pak by se výsledná částka zvýšila až na 350 korun. „Pokud je třeba zajistit větší ubytovací kapacitu, další tisícovky lůžek, tak už to nezvládneme. Je třeba pokrýt alespoň náklady, protože nemůžeme prohlubovat ztráty z minulých hubených let," říká k tomu Stárek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jan Rychetský