Na setkání pracovní skupiny složené z expertů na hospodaření s vodou v krajině a ochranu životního prostředí z devíti zemí zainteresovaných v projektu, které se uskuteční 28. února až 1. března 2018 v kongresovém sálu Masarykovy koleje v Praze, představí odborníci z Fakulty stavební ČVUT výsledky svojí etapy řešení projektu. Jejich cílem bylo pomocí výzkumných metod vypracovat přehled problémů a ochranných metod používaných v jednotlivých zemích povodí Dunaje v oblastech zemědělství, lesnictví, krajinného plánování a ochrany vodních zdrojů. Projekt, který vzniká v rámci programu Interreg-Danube, jenž cílí na ochranu krajiny v povodí Dunaje, by měl za přispění odborníků pomoci využít a rozvíjet toto území.
Na schůzce v Praze se setká na 50 expertů z Rakouska, Slovinska, Bulharska, Chorvatska, České republiky, Německa, Maďarska, Rumunska a Srbska. „Jde o odborníky z oblasti lesnictví, zemědělství, územního plánování i zásobování vodou. Budou zde také specialisté na meteorologii i geologii. Jedná se o zástupce státních složek, univerzit a výzkumných institucí i správců povodí,“ vysvětluje Ing. Miroslav Bauer z katedry hydromeliorací a krajinného inženýrství Fakulty stavební ČVUT, který patří mezi řešitele projektu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva