Celní správa: Destiláty výměnou za traktor?

16.10.2019 18:01

?Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci.

Celní správa: Destiláty výměnou za traktor?
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si celníci všimli vozidla Škoda Superb, které bylo zjevně velmi zatížené. Vzhledem k dopravní situaci požádali o součinnost hlídku Policie ČR, která vytipované vůz svedla na nejbližší parkoviště a zastavila.

Ve vozidle cestoval řidič a spolujezdec a celý vnitřní prostor včetně zavazadlového byl zaplněn přepravkami s lahvemi naplněnými čirou tekutinou. Řidič a zároveň majitel vozidla prohlásil, že se jedná o ovocný destilát – 104 litrů „švestkovice" a 101 litrů meruňkovice. Údajně mělo jít o produkty z jeho vlastního pěstitelského pálení, které veze svému kamarádovi výměnou za traktor.

V souladu s evropskou legislativou i českými zákony lze na daňovém území České republiky bez jakéhokoliv dokladu prokazujícího zdanění přepravovat pro osobní spotřebu konzumní líh a lihoviny v množství maximálně 10 litrů. V ostatních případech je třeba prokázat jejich zdanění patřičným dokladem (prodejní doklad, faktura, doklad o dopravě) s vyčíslením zaplacené spotřební daně v České republice.

Vzhledem k tomu, že muž nepředložil žádný doklad prokazující řádné zdanění, celníci destilát zajistili. Majiteli hrozí propadnutí věci, doměření spotřební daně ve výši téměř 30 000 korun a případně i postih za nakládání s neznačeným lihem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Kontrola potvrdila kvalitu tlakové nádoby reaktoru druhého temelínského bloku

7:34 ČEZ: Kontrola potvrdila kvalitu tlakové nádoby reaktoru druhého temelínského bloku

Stav tlakové nádoby reaktoru druhého bloku elektrárny Temelín odpovídá bezpečnostním požadavkům a oč…