Česká centra si v Japonsku připomenou Den dětské onkologie

12.02.2016 15:58

Výstava MŮJ NOVÝ ŽIVOT zaměřená na problematiku dětí s onkologickým onemocněním putuje do Japonska. Od 15. 2. do 29. 2. 2016 bude k vidění v prestižním Národním centru dětského zdraví. Akce se koná v rámci celoevropského projektu Den dětské onkologie, který letos připadl na sobotu 13. 2. 2016. Vernisáž výstavy bude doprovázena projekcí dokumentárního filmu.

Česká centra si v Japonsku připomenou Den dětské onkologie
Foto: czechcentres.cz
Popisek: Česká centra - logo
reklama

Spoluorganizátorem zahraniční prezentace jsou Česká centra.

Díky iniciativě Evy Takamine z Českého centra Tokio se do japonské metropole dostává unikátní projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT,  který nekompromisně a zároveň bez snahy šokovat diváka, odhaluje téma dětská onkologie.  Od poloviny února bude na tokijské klinice Národní centrum dětského zdraví (National Center for Child Health and Development) k vidění více než tři desítky fotografií představujících děti v různých situacích: modeling, malovací den, doma s rodinou, sny a záliby, tábor. Celý projekt podporují Česká centra a jejich zásluhou  měla výstava svou velkou  zahraniční premiéru v roce 2015 v Maďarsku i v Japonsku.

A právě sem se výstava letos vrací. „Skutečnost, že o prezentaci fotografií  z České republiky projevili zájem šéfové prestižní japonské kliniky specializované na danou oblast dokládá fakt, že  MŮJ NOVÝ ŽIVOT představuje projekt s globální rezonancí,“  uvedla Eva Takamine,  která zaznamená značné ohlasy na danou problematiku ze strany japonské veřejnosti.

„Ve  spolupráci s Českými centry putuje výstava po světě již více než rok, původně jsme začali v Budapešti, následovala Jokohama a Tokio, kde  je nyní opětovně instalována u příležitosti celosvětového Dne dětské onkologie. Letos bychom s výstavou měli navštívit Tel Aviv“,  dodává  MUDr. Lucie Cingrošová  z Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice Motol. „Spolupráce s Českými centry si velmi vážím a jsem pyšná na  to, že díky tomu můžeme Českou republiku představit ve světě jako zemi, která se nebojí náročnějších zdravotnických a sociálních témat,“ dodává česká lékařka.

Přínos v propojení s organizátory projektu  hodnotí také Zdeněk Lyčka, pověřený řízením Českých center: „Propagace České republiky v zahraničí může mít řadu podob a nespočívá jen v kulturních prezentacích, ale  například  v odkrývání silných témat. A dětská onkologie přestavuje jedno z nich. Česká centra v tomto případě nesmějí stát stranou. Projekt Lucie Cingrošové  dobře znám a vedle odborného vkladu oceňuji linii uměleckou a zejména lidskou. Fotografie ukazují, že i onkologicky nemocné děti se dokážou radovat, mají své sny
a koníčky.“ 

Pozoruhodný projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT vznikl na jaře 2010 na základě iniciativy dětské onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové. 

Podrobnější informace: www. mujnovyživot.cz

ČESKÁ CENTRA

Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci České republiky v zahraničí. Na mezinárodním poli prosazují zejména českou kulturní scénu a zaměřují se také na oblast vědy, výzkumu a inovací. Síť českých center působí ve 22 světových městech na třech kontinentech. Od srpna roku 2015 vede Česká centra Zdeněk Lyčka. www. czechcentres.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: Vysoké teploty mohou způsobit zvířatům problémy

9:15 Státní veterinární správa: Vysoké teploty mohou způsobit zvířatům problémy

Současné extrémně vysoké teploty mohou mít negativní dopad na zdraví zvířat, proto je nutné, aby se …