České dráhy: Příští rok do Krkonoš s Krakonošem

24.08.2019 10:57 | Zprávy

V jízdním řádu 2020 zamíří z Prahy do Trutnova rychlíky se staronovým názvem Krakonoš. Spoje nabízejí moderní vozy s klimatizací, elektrickými zásuvkami pro napájení přenosné elektroniky a zaváděna je do nich Wi-Fi pro snadné připojení k internetu.

České dráhy: Příští rok do Krkonoš s Krakonošem
Foto: red
Popisek: ČD - logo

„V novém jízdním řádu od prosince výrazně odlišíme spoje rychlíkové linky R 10 z Prahy do Hradce Králové a dál do Trutnova. Vlaky do Trutnova ponesou nově jméno Krakonoš, zatímco rychlíky končící v Hradci Králové nebo v Letohradu ponesou dosavadní pojmenování Hradečan. Cestující tak už při prvním pohledu do jízdního řádu poznají podle jména vlaku, že spoj míří jen do Hradce králové nebo až do Trutnova. Při pravidelném hodinovém intervalu vlaků je to jednoduchý orientační prvek pro plánování cesty a navíc upozorňuje na dostupnost Krkonoš komfortními vlaky,“ vysvětluje Petr Vondráček, ředitel odboru dálkové dopravy Českých drah.

Rychlíky na trase Praha – Hradec Králové a Praha – Trutnov jsou již nyní tvořeny především vozy typu EC/IC. Většina těchto vozů nabízí například elektrické zásuvky 230 V pro napájení drobné elektroniky, jako jsou mobilní telefony, tablety nebo notebooky, velká část vozů má klimatizaci, ve velkoprostorových vozech jsou k dispozici větší stoly, kde lze pracovat např. na notebooku, a postupně je do moderních vozů dosazováno Wi-Fi připojení k internetu. Starší typ vozů slouží k posílení kapacity vlaků ve špičkách. Cesta mezi Prahou a Hradcem Králové trvá jen něco přes 1 a půl hodiny a z Prahy do Trutnova bude po ukončení výluk kolem Jaroměře trvat jen něco málo přes 3 hodiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi

Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…