DPP: Do změn tramvají se zapojí veřejnost formou ankety

28.01.2016 9:46 | Zprávy

Organizace ROPID ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy, a. s. připravují na základě vyhodnocení současného stavu dílčí úpravy v provozu tramvajových linek tak, aby více odpovídal požadavkům městských částí a cestujících.

DPP: Do změn tramvají se zapojí veřejnost formou ankety
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

V závěru roku 2015 byly s prosbou o zaslání svých podnětů osloveny jednotlivé městské části, nyní se poprvé obracíme i na cestující veřejnost. „Na cca 80 zastávkách se v těchto dnech postupně objeví řada otázek, kterými chceme vyzvat cestující ke spolupráci na přípravě změn. Nelze slíbit, že se podaří vyhovět všem podnětům, přesto je jakýkoli podnět důležitý, neboť může přispět k vylepšení připravovaného návrhu změn,“ uvádí náměstek primátorky a radní hl. m. Prahy pro oblast dopravy Petr Dolínek.

Kromě odpovědí na zveřejněné otázky jsou vítány i podněty zabývající se dalšími problémy v tramvajovém provozu, které ve své lokalitě cestující vnímají. Záměrem dotazovací akce naopak není získávat kompletní návrhy na úpravu celé tramvajové sítě, neboť postihnout vzájemné technické a provozní souvztažnosti je často nad síly jednotlivce i v případě, že jde o profesionálního projektanta.

Podněty k podobě tramvajového provozu v Praze jsou přijímány na emailové i standardní adrese: tramvaje@ropid.cz a ROPID, Rytířská 10, 110 00 Praha 1 - heslo: TRAMVAJE. Vzhledem k očekávanému velkému počtu reakcí cestujících nebude možné odpovědět na každý podnět zvlášť. Cca za měsíc bude k dispozici celkové vyhodnocení počtu zaslaných dopisů, včetně struktury témat, která cestující trápí.  Základní odpovědí na zaslané podněty bude předložený návrh (či návrhy) změn. 

„Naší představou je, že v oblasti tramvajové dopravy budou představeny tři návrhy možných změn. První návrh („konzervativní návrh“) bude obsahovat řešení základních problémů, které se v tramvajové síti vyskytují. Rozsah změn v tomto návrhu nebude velký. Představa podoby druhého návrhu je odvážnější, bude řešit zavádění nových spojení, například přímého tramvajového spojení mezi Strašnicemi a Palmovkou. Počet změn v druhém návrhu, pracovně nazvaném „návrh příležitostí“, bude výraznější. Třetí návrh dle aktuální představy má poskytnout cestujícím a městských částem náhled na to, jak by síť tramvají vypadala, pokud by se po ní pohybovaly výhradně páteřní linky (tzv. Vídeňský model). V tomto tzv. „vídeňském“ návrhu budou za účelem vyvolání diskuse zobrazeny možnosti zásadní koncepční změny v provozu linek tramvají v Praze,“ říká ředitel ROPID Petr Tomčík.

ROPID bude předkládat všechny tři návrhy do diskuze jak s městskými částmi, tak s cestující veřejností a k termínu plánované realizace změn, kterým je 1. červenec 2016, bude připraveno řešení, na němž bude nalezena shoda. Jak přesně budou jednotlivé návrhy vypadat, zatím není dané, měly by být k dispozici na konci února 2016. Základním zadáním je, aby změny nestály žádné peníze navíc, ale současně platí, že v žádné variantě nedojde k tomu, aby z ulic mizely tramvajové spoje. Úseky, kde je nutné posílit, budou řešeny mírným oslabením v úsecích, kde nyní tramvaje jezdí nevytížené.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Co jste udělali pro podnikatele za poslední 4 roky?

Vždyť jste nám spíš uškodili hlavně třeba navýšením minimálních odvodů a zrušily řadu daňových zvýhodnění. Jak jste to jako ODS mohli dopustit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petice volá po zásadní reformě opatrovnického systému

8:55 Petice volá po zásadní reformě opatrovnického systému

Skupina odborníků spustila petici, která upozorňuje na závažné systémové nedostatky současného opatr…