DPP zatím vlastní tři včelstva, která jsou umístěna na střeše administrativní budovy ve vozovně Vokovice. Díky jejich poloze pochází vokovický med DPP především z nektaru sbíraného včelami v malebném údolí Divoké Šárky. O včelstva se ve svém volném čase starají zaměstnanci DPP, kteří jsou sami dlouholetými aktivními včelaři.
„Včely jsou nenahraditelnými opylovači, indikátory chemického znečistění životního prostředí, ale také symboly pracovitosti, čistoty a spořádanosti. Vědecké studie zcela jasně prokazují, že úbytek opylovačů má negativní vliv na ekosystém, dostupnost potravin a v konečném důsledku na lidskou populaci a její blahobyt. DPP chce i tímto způsobem aktivně přispívat k tomu, aby svět, ve kterém žijeme, zůstal v rovnováze a příjemným místem nejen pro lidi, ale také pro tvory, bez kterých by nemohl existovat. Je to také součást našeho aktivního přístupu k ESG, jehož implementace v současnosti v DPP probíhá,“ říká Josef Voltr, vedoucí odboru Marketing a obchod.
„I přes atypické jaro, kdy kvůli mrazům podstatná část květů s potencionální snůškou zmrzla, si včely našly jiný zdroj potravy, který okolí vozovny Vokovice poskytuje. Z loňských dvou oddělků se nám podařilo v rámci jarního rozvoje včely vytáhnout do silného a zdravého včelstva a rozšířit tak počet úlů na tři. Ačkoliv byla nepříznivá sezona, podařilo se nám vytočit 35 kilogramů smíšeného medu ze dvou včelstev. Uvidíme, jaké výzvy přinese příští sezóna, ale jsme na ni stejně jako včely připraveni a natěšeni. Chtěli bychom do budoucna navýšit počet včelstev a případně je umístit i do jiných vozoven, garáží či dep DPP,“ doplňuje Martin Skapa, vedoucí provozu vozovny Vokovice a hlavní včelař DPP.
Vzhledem k vytočenému množství je vokovický med DPP zatím neprodejný a bude sloužit k reprezentačním účelům.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva