GDELS podepsala dohodu s pěti českými podniky v souvislosti s výběrovým řízením na nová pásová obrněná vozidla

02.06.2017 10:48 | Zprávy

Vláda České republiky plánuje nahradit starší pásová obrněná vozidla ve výzbroji AČR moderními bojovými vozidly pěchoty. Jako jeden z potenciálních kandidátů pro tento akviziční projekt bylo vybráno i moderní pásové obrněné vozidlo ASCOD společnosti General Dynamics European Land Systems (GDELS).

GDELS podepsala dohodu s pěti českými podniky v souvislosti s výběrovým řízením na nová pásová obrněná vozidla
Foto: GDELS
Popisek: Zástupci GDELS a českých firem

V souvislosti s výběrovým řízením na nová pásová obrněná vozidla pro AČR bude GDELS pokračovat ve své strategii vytváření dlouhodobých průmyslových partnerství se společnostmi v České republice.  GDELS je osvědčený a spolehlivý partner, který už dříve například dodal české armádě 107 vozidel Pandur II 8x8, a to ve velké míře za účasti českých průmyslových podniků. Následně pak GDELS převedl celou výrobu těchto moderních kolových obrněných vozidel na českého průmyslového partnera.

Během prvních dvou dnů mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2017 v Brně GDELS podepsal dohody s pěti českými společnostmi o možné budoucí spolupráci na programu nového pásového obrněného vozidla pro AČR.

„Tímto krokem potvrzujeme náš silný zájem dodat české armádě vozidla ASCOD, jedny z nejmodernějších a nejvýkonnějších bojových vozidel pěchoty, a výrazně tak přispět i k rozvoji českého průmyslu. Česká republika představuje pro GDELS jeden z etablovaných trhů. Můžeme se proto spolehnout na rozsáhlou a prověřenou síť průmyslových partnerů po celé zemi,“ řekl Dr. Thomas Kauffmann, viceprezident pro mezinárodní obchod a služby společnosti GDELS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NP Šumava: Nedostatek vody zastavuje Splouvání Vltavy

22:03 NP Šumava: Nedostatek vody zastavuje Splouvání Vltavy

Hladina Teplé Vltavy na odečtu na Soumarském Mostě letos vykazuje rekordní hodnoty.