HK ČR: Novela daňového řádu zvyšuje riziko korupčního jednání úředníků

07.07.2014 16:24

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) v připomínkovém řízení rozporovala novelu daňového řádu, jejíž návrh nyní vláda posílá do Poslanecké sněmovny, a i nadále na svých připomínkách trvá.

HK ČR: Novela daňového řádu zvyšuje riziko korupčního jednání úředníků
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

HK ČR je přesvědčena, že stát by měl podnikatele k plnění daňových povinností především pozitivně motivovat, k čemuž díky navyšování sankcí tak, jak s tím počítá zmiňovaný návrh zákona, z našeho úhlu pohledu docházet nebude.

HK ČR dlouhodobě brání podnikatele před možnou zlovůlí správce daně. Volnost správce daně při jeho rozhodování nesmí být bezbřehá. Libovůle úředníka, která se v novele daňového řádu projevuje subjektivní možností „až desetinásobného“ zvýšení jednoho ze dvou typů pořádkových pokut, dle nás vytváří prostor ke korupčnímu jednání úředníků.

Hodláme naše připomínky i nadále vysvětlovat a prezentovat členům Poslanecké sněmovny tak, aby zmíněná novela v budoucnu neohrozila stabilitu podnikatelského prostředí v ČR.

Hospodářská komora České republiky zastupuje podnikatelskou veřejnost na základě zákona č. 301/1992 Sb. o Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. Hlavním posláním Hospodářské komory ČR je vytvářet příležitosti pro podnikání, prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu. Hospodářská komora České republiky je povinným připomínkovým místem podnikatelské legislativy a chrání zájmy svých členů sdružujících se prostřednictvím sítě regionálních komor a začleněných živnostenských společenstev.  HK ČR sdružuje téměř 14 000 členů (fyzických i právnických osob podnikajících v ČR) organizovaných v 61 regionálních komorách a 86 oborových asociacích HK ČR. Více na www.komora.cz

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komora.cz

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…