Jihočeský kraj: Zoo v Hluboké nad Vltavou přišla kvůli pandemii o 80 000 návštěvníků a šest milionů korun

13.04.2021 10:54

O téměř 80 tisíc návštěvníků přišla Jihočeská zoologická zahrada v Hluboká nad Vltavou v uplynulém roce kvůli koronavirové pandemii. Zároveň tím utrpěla finanční ztrátu na vstupném ve výši šest milionů korun. Vyplývá to z porovnání statistických údajů za roky 2019 a 2020.

Jihočeský kraj: Zoo v Hluboké nad Vltavou přišla kvůli pandemii o 80 000 návštěvníků a šest milionů korun
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj
reklama

Díky rozvolňování protiepidemických opatření se její brány pro veřejnost opět otevřely v pondělí 12. dubna. Vstupenku je ale možné koupit pouze on-line a denní kapacita byla snížena na pětinu, tedy 1 500 osob. Informoval o tom náměstek hejtmana pro řízení zřizovaných organizací v rámci rezortu Pavel Hroch.

V roce 2019 podle Hrocha zavítalo do zoo 280,7 tisíce a v roce 2020 pouze 201.5 tisíce lidí. „Loni jsme měli naši zoologickou zahradu otevřenou od 1. ledna do 13. března, kdy jsme ji v důsledku koronavirové pandemie museli zavřít. Následně byla otevřená pro veřejnost od 4. května do 8. října a od 8. do 17.prosince,“ připomněl náměstek hejtmana. „I přes tento výpadek se ale zoo podařilo plánovaný rozpočet pro rok 2020 naplnit,“ dodal Hroch.

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13017 lidí

Ředitel zoologické zahrady Vladimír Pokorný pak nastínil, jaká panují v areálu pravidla: „Od pondělí 12. dubna k nám mohou zavítat pouze návštěvníci se zakoupenou vstupenkou v našem e-shopu a to na konkrétní datum. Kvůli nařízení o snížení kapacity půjde také každý den do prodeje jen omezený počet vstupenek. Denně proto pustíme do areálu pouze 1 500 návštěvníků, což je pětina ze 7,5 tisícové kapacity naší zoo.“

Pokorný zároveň žádá návštěvníky, aby sledovali web zoo https://www.zoohluboka.cz/ a řídili se pokyny a podmínkami, které tam budou uvedené. „Omlouváme se za komplikace, které s sebou všechna tato omezení přinášejí. A děkujeme vám, že i váš příspěvek ze vstupného pomůže naplnit naše poslání a plány dalšího rozvoje,“ doplnil ředitel zoo.

Provoz zoologické zahrady stojí denně zhruba 125 tisíc korun. „V loňském roce se na úhradě nákladů podílela zoo z vlastních příjmů částkou 22,5 milionu, Jihočeský kraj, coby náš zřizovatel, uhradil 20,5 milionu a 1,1 milionu korun činila dotace Ministerstva životního prostředí,“ uzavřel Pokorný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman ukončil šetření dvou kauz z oblasti stavebního práva

22:33 Ombudsman ukončil šetření dvou kauz z oblasti stavebního práva

Ombudsman vedl dvě samostatná šetření, jejichž předmětem byly postupy obecných stavebních úřadů ve S…