Jihočeský kraj představuje na REGIONTOURu v Brně projekt Jižní Čechy pohodové. Návštěvníky láká na relaxaci, agroturistiku i místní kuchyni

19.01.2017 21:10

Klid a relaxace. To je hlavním mottem letošního krajského projektu Jižní Čechy pohodové, který se představuje na brněnském mezinárodním veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR 2017. V jihomoravské metropoli se koná od 19. do 22. ledna. Jedná se o největší prezentaci cestovního ruchu se zaměřením na regiony ve střední Evropě.

Jihočeský kraj představuje na REGIONTOURu v Brně projekt Jižní Čechy pohodové. Návštěvníky láká na relaxaci, agroturistiku i místní kuchyni
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

„Cílem projektu Jižní Čechy pohodové, který volně navazuje na úspěšné projekty - loňské Jižní Čechy olympijské a předchozí Jižní Čechy husitské a Jižní Čechy aktivní, je návštěvníkům, kteří k nám přijíždějí z domova i z ciziny, připomenout, že náš region je opravdovým synonymem pro klid, pohodu a relaxaci. Zároveň tím pokračujeme v trendu podpory a dalšího rozvoje cestovního ruchu v kraji,“ potvrdil jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Baroko, borůvkobraní, lázně a přehlídka řemesel

Nosnými pilíři tohoto projektu je pět hlavních témat: baroko, vyhlášené agenturou CzechTourism tématem roku 2017, gastronomie, aktivní pohoda, oddech a venkov.

„Všichni se tak mohou těšit na objevování památek a kulturní vyžití se zaměřením na oživení tématu baroka, poctivou jihočeskou kuchyni tradičně založenou na regionálních potravinách, produkci místních pivovarů či slavnosti typu borůvkobraní a jahodobraní, aktivní pohodu v podobě široké nabídky outdoorových aktivit, lenošení, regeneraci a opečovávání v lázeňských zařízeních i wellness centrech a chybět nebude ani únik z městských aglomerací v podobě agroturistiky, vesnických slavností či přehlídky tradic a řemesel,“ naznačil Zimola.

Plánované akce mají oslovit jednotlivce, páry, rodiny s dětmi, seniory, aktivní skupiny návštěvníků bažící po adrenalinu nebo milovníky přírody či památek s tím, že se projekt tentokrát více zaměřuje na propagaci turistických cílů na jihočeském venkově.

Křest knihy Jižní Čechy perla nepravidelného tvaru

Součástí prezentace Jižních Čech pohodových byl v první den veletrhu i křest knihy Jižní Čechy perla nepravidelného tvaru z dílny Pavla Radosty, která přibližuje kraj barokní optikou. Nezaměřuje se ale jen na vyhlášené památky, ale všímá si i míst dosud neobjevených či opomíjených. „Věřím, že po jejím přečtení a prohlédnutí krásných fotografií se čtenáři rádi vydají objevovat jižní Čechy a nejen ty barokní,“ řekl Zimola.

Informace o projektu Jižní Čechy pohodové najdete i na: https://www.jiznicechy.cz/pohodove

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PR článek
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Besedy a virtuální procházky lesem

9:39 Lesy ČR: Besedy a virtuální procházky lesem

Diskuse s veřejností letos ve všech krajích připravil na více než 120 místech v zemi státní podnik L…