Kraj Vysočina podpoří natáčení dalších dvou filmů

1.1.2022 6:37 odp. | Tisková zpráva

Kraj Vysočina finančně podpoří filmaře. Jak informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, finančně se bude podílet na dvou snímcích, které vznikají v regionu.

Kraj Vysočina podpoří natáčení dalších dvou filmů
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Stotisícová dotace pomůže s pracemi na filmu režiséra Šimona Holého s názvem „A pak přišla láska…“. Padesáti tisíci pomůže i s dokončením dotáček dokumentu s názvem Plná 6. Snímek je věnován mapování kariéry motocyklového závodníka Kamila Holána, rodáka ze Žďáru nad Sázavou.

Celovečerní hraný film „A pak přišla láska…“ má být podle tvůrců psychologickým melodramatem s prvky ironického humoru. Štáb pro natáčení vybral lokace v okolí Petrovického mlýna nebo Bílé skály u Luk nad Jihlavou. Ve snímku si zahrají herci Horáckého divadla Jihlava Sára Venclovská a Marián Chalány. Dokument Plná 6 připravovaný produkční společností Sounderground mapuje sportovní dráhu jednoho z nejlepších motocyklových závodníků, žďárského rodáka Kamila Holána. Dotáčky prvního českého dokumentu z prostředí závodů silničních motocyklů na přírodních okruzích podpoří Kraj Vysočina částkou 50 tisíc korun.

V posledních letech finančně podpořil Kraj Vysočina natáčení především pohádek – Princezna zakletá v čase nebo Čertí brko, ale i výrobu snímku SLOVO režisérky Beáty Parkanové nebo dokumentárního filmu Bojovníci v odboji a ilegalitě - vzpomínky partyzánů, který vznikl díky aktivitě Spolku židovských odbojářů a vojáků.

Partnerem pro filmové produkce při mapování vhodných lokací pro natáčení nebo zprostředkování kontaktů pro doprovodné služby je už od roku 2017 Filmová kancelář pod krajskou destinační agenturou Vysočina Tourism. Disponuje archivem originálních regionálních lokací, které splňují nejčastější požadavky filmařů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jak zabráníte vzniku ukrajinských ghet?

Co když tu vznikne stejný problém jako s romskými ghety, který neumí stát vyřešit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Migranti a marihuana už se neschovávají?

18:22 Celní správa: Migranti a marihuana už se neschovávají?

Podruhé v krátké době zastavili celníci na Vysočině migranty v pozicích spolujezdců a k tomu v osobn…