Královéhradecký kraj: S koordinací vzdělávání ukrajinských dětí pomůže kraj

12.03.2022 16:44 | Tisková zpráva

Královéhradecký kraj dále reaguje na migrační vlnu způsobenou válečným konfliktem a nabízí vedení samospráv obcí, jakožto zřizovatelům mateřských a základních škol v regionu, pomoc v zajišťování vzdělávání dětí a žáků z válkou zasažené Ukrajiny. Starostům a ředitelům škol pomůže s koordinací přijímání dětí a žáků do škol.

Královéhradecký kraj: S koordinací vzdělávání ukrajinských dětí pomůže kraj
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Jsme připraveni pomoci s koordinací přijímání dětí a žáků ke vzdělávání. Zejména nabízíme pomoc při umísťování dětí v případě, kdy nestačí kapacita školy, dále při zřizování dětských skupin nebo mateřských center pro předškolní děti, či zajišťování dobrovolníků z řad studentů a navyšování kapacit školních družin,“ sdělil hejtman Martin Červíček.

Na území Královéhradeckého kraje za posledních 24 hodin již přišlo přes čtyři tisíce uprchlíků z válkou postižené Ukrajiny a mnoho z nich jsou právě děti. Jejich rodiče dostávají informaci, aby se ve věci vzdělávání dětí a žáků obraceli na ředitele škol v místě, kde jsou ubytováni, popřípadě na starosty obcí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Nezávislost

Co se stalo s vaší nezávislostí a nestranností? Proč se najednou pasujete do lídra opozice? Jak chcete stmelovat společnost, což jste sliboval, když jste se začal dost razantně stavět na jednu stranu? Pro mě je to zklamání, i když jinak si podle mě vedete 100 krát líp než třeba Zeman

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Klíčové informace a lhůty k daňovému přiznání za rok 2025

16:08 Finanční správa: Klíčové informace a lhůty k daňovému přiznání za rok 2025

Poslední den základní lhůty pro podání daňového přiznání k daním z příjmů za rok 2025 se blíží.