Kůrovcová kalamita na Vysočině se nevyhýbá ani lesům ve správě ÚZSVM

05.08.2019 18:35 | Zprávy

Správa majetku, se kterým Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových hospodaří, není vždy bezproblémová. Příkladem toho jsou lesní pozemky v katastrálním území obce Jiřice, které má v současné době ve správě pelhřimovské pracoviště UZSVM.

Kůrovcová kalamita na Vysočině se nevyhýbá ani lesům ve správě ÚZSVM
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Zvýšený výskyt kůrovce se nevyhnul ani této lokalitě, a tak zde pracovníci ÚZSVM rozmístili několik lapačů lýkožrouta smrkového s feromonovými odparníky. O jeho četném výskytu se přesvědčují při pravidelných kontrolách lapačů a výměnách feromonových návnad. Dělají maximum opatření, aby nedošlo k napadení zbývající části porostu. Samozřejmě na šíření kůrovce má nemalý vliv i počasí, které nelze ovlivnit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Obleva a srážky doplňují zásoby vody ve vodních nádržích

22:08 Povodí Moravy: Obleva a srážky doplňují zásoby vody ve vodních nádržích

V souvislosti s odtáváním sněhové pokrývky a srážkami s intenzitou do 20 mm/24 hod stoupaly ten týde…