Liberecký kraj: 12. ročník projektu Učme se přežít startuje

09.04.2021 7:33

Další tisícovka motorkářů projde letos zdokonalovacími kurzy s názvem Učme se přežít. Vzniknou další pomůcky pro výuku v autoškolách a motoškolách. Organizátoři projektu také připravují další speciální seminář a praktický výcvik pro učitele autoškol.

Liberecký kraj: 12. ročník projektu Učme se přežít startuje
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

Projekt Učme se přežít letos nabízí 18 kurzů bezpečné jízdy. Ty se odehrají na polygonech po celé ČR a již nyní je možné se do nich registrovat na projektových stránkách ZDE.

„Výukový den kombinuje praktický trénink s teoretickými přednáškami. Účastníci procvičují například krizové brzdění, správný průjezd zatáčkou nebo výhybný manévr,“ upřesňuje Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort dopravy. Právě Liberecký kraj stál u zrodu projektu a aktivně se zapojuje do jeho organizace.

Anketa

Má premiér Babiš na vlastní pěst shánět vakcíny i vysoko nad rámec cen, které vyjednala EU?

78%
22%
hlasovalo: 11678 lidí

Motocyklisté jsou velmi ohroženou skupinou. Za posledních deset let evidují statistiky dopravních nehod 766 usmrcených motocyklistů a 4789 těžce zraněných s následky na celý život. I když se množství vážných následků nehod snižuje, odborníci se shodují, že počet obětí i těžkých zranění je stále vysoký, a apelují, aby se tomuto tématu věnovala větší pozornost.

„Obliba motocyklů v ČR významně roste. Silné stroje přitahují nejen mladé řidiče, ale také střední a starší generaci, přičemž motivací k řízení motorky není doprava, ale spíše zábava a relaxace,“ říká Libor Budina z Autoklubu České republiky. Řada nehod motocyklistů spočívá v nezvládnutí motocyklu v zatáčkách, panickým brzděním a následnými pády, případně střety. Nezkušenost nebo špatné návyky jsou faktory, které k tomu významně přispívají.

Další letošní aktivitou je seminář a speciální výcvikový den pro učitele autoškol a motoškol. Ten je sestaven tak, aby pomohl učitelům při základním výcviku uchazečů o řidičské oprávnění. „Dvoudenní aktivita se zaměřuje na specifické problémy při výuce. Na polygonu se soustředíme zejména na procvičování úkonů, které vyžaduje zkouška. Ty jsou dány vyhláškou a řidič je musí bezpodmínečně zvládat. V rámci letošního semináře také představíme další videosekvence ve výukové online pomůcce,“ upřesňuje Jiří Novotný z Asociace autoškol, který je zároveň jedním z vedoucích instruktorů projektu.

Seminář a výcvik pro učitele se uskuteční ve dnech 11.–12. května 2021 v Hotelu Bezděz ve Starých Splavech a na autodromu v Sosnové. Registrovat se mohou učitelé také na projektových stránkách ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Vstup do Evropské unie proměnil Česko

7:14 Český statistický úřad: Vstup do Evropské unie proměnil Česko

Před 20 lety Česko vstoupilo do Evropské unie, a započala tak etapa ekonomických i společenských změ…