Ministerstvo obrany: Na Dni hrdinů se představí i armáda

22.09.2021 16:09 | Tisková zpráva

Už tuto sobotu 25. září bude pražské výstaviště v Holešovicích patřit všem složkám integrovaného záchranného systému. Záchranáři, policisté, hasiči a další hrdinové předvedou své vybavení i techniku, a to od 13 do 18 hodin. Chybět nebude ani Armáda České republiky.

Ministerstvo obrany: Na Dni hrdinů se představí i armáda
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Dorazí i vojenská technika

Svou techniku na akci oslavující všechny hrdiny integrovaného záchranného systému předvede i Armáda České republiky. „Je nám velkou ctí, že se i my můžeme zúčastnit akce jako je Den hrdinů a zároveň tím dát najevo, že si práce záchranných a bezpečnostních složek velmi ceníme, a to nejen ve chvílích katastrof či jiných neštěstí,“ uvedla Daniela Hölzelová z odboru komunikace MO.

Malí i velcí návštěvníci budou moci obdivovat obrněný transportér Pandur z výzbroje 41. mechanizovaného praporu, obrněné vozidlo Dingo a protiletadlový komplet RBS 70 z 25. protiletadlového raketového pluku. Lehké obrněné vozidlo pro radiační, chemický a biologický průzkum včetně malého dekontaminačního vozidla a pyrotechnického robota na akci předvedou vojáci z 31. pluku radiační chemické a biologické ochrany. „Armáda svojí přítomností dokazuje, že je připravena pomáhat ostatním složkám v případě jakékoliv krizové situace,“ vysvětlila Hölzelová. Ukázku výzbroje, výstroje a techniky mají připravenou také příslušníci Vojenské policie.

Soutěže v rámci projektu POKOS

Odbor komunikace Ministerstva obrany si na akci v rámci vzdělávacího projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) připravil vědomostní soutěže pro děti i dospělé. Návštěvníci si tak mohou odnést krásné a hodnotné armádní odměny. Kromě toho je pro děti nachystán skákací hrad, který, jak zástupci odboru komunikace MO věří, bude patřit k oblíbeným zastávkám malých návštěvníků.

Více informací naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČHMÚ vydal Souhrnnou zprávu k vyhodnocení tornáda na jihu Moravy

22:20 ČHMÚ vydal Souhrnnou zprávu k vyhodnocení tornáda na jihu Moravy

Český hydrometeorologický ústav vydává zprávu, kterou připravil téměř třicetičlenný tým odborníků. B…