Ministerstvo pro místní rozvoj: Význam inovací pro rozvoj zaostávajících regionů je nezpochybnitelný

09.12.2022 18:47 | Tisková zpráva

Role společenských inovací při pomoci zaostávajícím regionům. Toto téma řeší společná studie Ministerstva pro místní rozvoj a programu ESPON, na jejíž výsledky se zaměřila odborná konference, která proběhla 7. a 8. prosince v Kongresovém centru Praha.

Ministerstvo pro místní rozvoj: Význam inovací pro rozvoj zaostávajících regionů je nezpochybnitelný
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

„Význam inovací pro rozvoj regionů, zejména těch zaostávajících, je nezpochybnitelný. Stejně tak role místních lídrů a regionální správy při zavádění inovací do regionálních ekosystémů. Získávání a uplatňování inovačních znalostí v regionech nemusí být vždy nákladnou záležitostí, která vyžaduje velké investice. Rozhodující je schopnost regionů propojit se a vzájemně spolupracovat s cílem uplatnit inovace ve prospěch svých občanů,“ říká náměstek pro řízení sekce evropských a národních programů Leo Steiner. 

Anketa

Dáte za Vánoce (v součtu výdajů) letos víc než loni?

hlasovalo: 11713 lidí

Konference se zaměřila na téma regionální inovační kapacity a schopnosti regionů budovat inovační prostředí. Důležitou podmínkou konkurenceschopnosti v dnešním dynamicky se měnícím světě totiž již nejsou tradiční výrobní faktory, ale schopnost vytvářet, efektivně předávat a využívat znalosti.

Na základě výzkumu Ministerstva pro místní rozvoj a programu ESPON vznikl praktický návod, který by měl územním samosprávným celkům sloužit jako vodítko a poradit, jak postupovat k podpoře inovativního prostředí se zohledněním specifik každého území. Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje šířit výsledky výzkumu a motivovat místní a regionální představitele k uplatňování znalostí a umožnění využívání společenských inovací v jejich regionech.

Odborná konference proběhla v rámci českého předsednictví Radě EU. Ministerstvo pro místní rozvoj ji organizovalo ve spolupráci s programem meziregionální spolupráce ESPON se sídlem v Lucembursku. Národním koordinátorem pro program ESPON v ČR je Odbor evropské územní spolupráce Ministerstva pro místní rozvoj.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Filharmonie Hradec Králové zve ke 47. koncertní sezóně

19:02 Filharmonie Hradec Králové zve ke 47. koncertní sezóně

V pondělí 20. května startuje ve Filharmonii Hradec Králové prodej předplatného na příští, 47. konce…