Ministerstvo vnitra vydalo příručku „Asistence lidem s disabilitou při katastrofách“

04.08.2019 7:35

Publikace se soustředí na spolupráci s lidmi se zrakovým, sluchovým, psychickým či pohybovým postižením. Jejím cílem je zlepšit krizovou připravenost a spolupráci policistů, hasičů, zdravotnických záchranářů a dalších s lidmi se zdravotním postižením při řešení mimořádných událostí.

Ministerstvo vnitra vydalo příručku „Asistence lidem s disabilitou při katastrofách“
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Příručka vznikla v rámci evropského projektu EUNAD Implementace, který se zaměřoval na specifika interakce a komunikace členů zasahujících složek a dalších pomáhajících s lidmi s různými typy postižení v kontextu krizí, katastrof a traumatu. Jedná se o stručnější variantu výstupní publikace „Assisting People with Disabilities in Case of Disaster – European Network for Psychosocial Crisis Management“, kterou vydal v r. 2017 Německý federální úřad pro civilní ochranu a asistenci při katastrofách, který koordinoval výše uvedený projekt. Příručka je adaptovaná pro české prostředí.

Partnerem projektu EU

NAD IP za Českou republiku byla Karlova univerzita v Praze, kooperujícími partnery Ministerstvo vnitra ČR a Policie ČR. Po odborné stránce k výsledkům významně přispěl také Hasičský záchranný sbor ČR, který se spolupráci s lidmi s disabilitou věnoval již před projektem. Zvláštní poděkování patří zástupcům zapojených organizací lidí s disabilitou i odborníkům, kteří sdíleli své konkrétní zkušenosti nezbytné pro platnost a užitečnost doporučených postupů.

Veškeré materiály včetně výstupní publikace jsou umístěny na webových stránkách projektu ZDE, související materiály v českém jazyce jsou k dispozici na webových stránkách Ministerstva vnitra ZDE.

Ministerstvo vnitra vydalo publikaci v tištěné verzi v nákladu 600 ks pro účely vzdělávání psychologů, krizových interventů a dalších expertů IZS. Všem zájemcům je volně k dispozici v elektronické podobě zde.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…