Ministerstvo životního prostředí: Pojďte s námi do přírody

23.05.2020 21:38 | Zprávy

Tipy na výlety na zajímavá místa, především do chráněných krajinných oblastí. Akce pro veřejnost, kde se lidé mohou dozvědět, jaká tajemství naše příroda skrývá.

Ministerstvo životního prostředí: Pojďte s námi do přírody
Foto: Ministerstvo životního prostředí
Popisek: Ministerstvo životního prostředí

To je nová inciativa „Pojďte s námi do přírody“ [1], kterou představil ministr životního prostředí Richard Brabec. Zároveň otevřel novou naučnou stezku okolím Padrťských rybníků v chráněné krajinné oblasti Brdy [2].

„Tuzemskou přírodu letos nejspíš čeká rekordní návštěvnost. Právě proto jsme připravili tipy na pozoruhodná místa a také akce s průvodci, na kterých se lidé mohou dozvědět celou řadu zajímavostí. Chceme ukázat, že naše příroda je krásná, a také, jakým způsobem se o ni pečuje. Brdy jsme si pro start naší iniciativy nezvolili náhodou – je to naše nejmladší chráněná krajinná oblast, která je atraktivní i tím, že do řady míst tu lidé v posledních desetiletích vůbec nesměli, “ vysvětluje ministr životního prostředí Richard Brabec.

„To, že si lidé přednostně ke svému pobytu vybírají chráněná území přírody, není náhoda. Málokdo zvolí neděli v kukuřičném lánu u transformátoru třeba před stínem hlubokých lesů či dalekými výhledy v horách. Tipy na výlety i akce postupně doplňujeme, aby si návštěvníci měli z čeho vybírat. Chceme představit území nejrůznějšího charakteru, aby bylo vidět, jak je naše příroda rozmanitá. Rádi bychom, aby se také dozvěděli, co dělat proto, aby taková zůstala i v budoucnu. První akce proběhnou už v tomto týdnu, u příležitosti Evropského dne chráněných území. Jsme rádi za všechny, kteří nám pomáhají přírodu chránit svým ohleduplným chováním [3],“ doplňuje František Pelc, ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

„Dnes slavnostně otevřená naučná stezka Okolím Padrťských rybníků má celkem třináct zastavení, čtyři klasické velké informační panely a devět malých kovových, které jsou netradičně umístěny na solitérních kamenech. Nechtěli jsme totiž zasahovat do kouzla zdejší nezastavěné krajiny. Malé tabule se věnují především brdské přírodě, velké najdete na místech, kde dříve stávaly vesnice Padrť, Přední a Zadní Záběhlá a Kolvín. Tyto zaniklé brdské obce připomene i několik lip, které jsme tu ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky právě před měsícem vysadili,“ doplňuje Bohumil Fišer z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, vedoucí Správy CHKO Brdy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Jak byste tedy vše řešili vy?

Mě taky štve, že prošetření Blažkovy kauzy budeme platit my, ale na druhou stranu, jak byste to řešili vy jako ANO? Protože zas neřešit to je podle mě taky špatně, takže je to vlastně takový začarovaný kruh. Kdyby vše zaplatil sám Blažek by bylo nejlepší, ale podle mě naprosto nereálné. Co ale třeba...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj v září spustí systém na proplácení zvýhodněných jízdenek

10:34 Královéhradecký kraj v září spustí systém na proplácení zvýhodněných jízdenek

Rada Královéhradeckého kraje schválila nové podmínky pro zvýhodněné jízdné vybraných skupin cestujíc…