Duše skla představuje stále důležitější trend ve světovém sklářském umění, když zdůrazňuje schopnost výtvarníků dílo nejen navrhnout, ale i zrealizovat či přicházet se specifickými tvůrčími postupy. Kurátor výstavy Petr Nový k výběru konkrétních jmen uvádí:
„Oslovil jsem devět umělců a umělkyň tří generací a vybral si od nich šestnáct děl ukazujících, jak různými technologickými a estetickými způsoby se dnes k autorskému sklu přistupuje. Od foukaného a tvarovaného skla budou k vidění i tavená plastika, fusing či studené techniky. Většina děl navíc bude mít v Jablonci premiéru, jde o úplné novinky.“
Koncept výstavy již od počátku vznikal v rámci většího projektu nazvaného Rok českého skla, na němž muzeum spolupracuje s Českým centrem v Paříži. Od prosince 2021 do září 2022 ve francouzské metropoli proběhnou tři prezentace věnované nejen autorskému sklu, ale též současnému českému šperku a bižuterii či vánočním ozdobám. Přitom „Vánoční poklad“ muzeum připravilo jako putovní pro pražskou centrálu Českých center.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
muzeum , umění , výstava , sklo , Česká centra , TZ , Muzeum skla a bižuterie
autor: Tisková zpráva
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…